قرار گرفتن نام سه عضو هیئت علمی دانشگاه یزد در فهرست یک درصد دانشمندان برتر دنیا در سال۲۰۲۰

۲۵ آذر ۱۳۹۹ | ۰۹:۳۵ کد : ۵۸۷۵۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۸۰
پایگاه علمی "WOS-ESI" سه نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه یزد را در فهرست یک درصد دانشمندان برتر دنیا در سال۲۰۲۰ میلادی قرار داد.
قرار گرفتن نام سه عضو هیئت علمی دانشگاه یزد در فهرست یک درصد دانشمندان برتر دنیا در سال۲۰۲۰

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه یزد، دکترولی درهمی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه یزد در این خصوص گفت: بر اساس اعلام پایگاه علمی "WOS-ESI" برای سال ۲۰۲۰ میلادی و تایید پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، دکترعلی مصطفایی پور، دانشیار بازنشسته گروه مهندسی صنایع، دکتربیژن دواز استاد دانشکده علوم ریاضی و دکتر محمد مظلوم اردکانی استاد دانشکده شیمی دانشگاه یزد در زمره یک درصد برتر دانشمندان و نخبگان علمی جهان قرار گرفتند.
وی با اعلام اینکه انتخاب یک‌درصد برتر دانشمندان جهان در ۲۲ حوزه موضوعی علوم و علوم اجتماعی صورت می‌گیرد، اظهار داشت: داده‌های مورد استفاده در تحلیل و انتخاب پژوهشگران یک‌درصد برتر در بازه زمانی سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۹ از سامانه شاخص‌های اساسی علم (ESI) و وب‌سایت علوم (WOS) استخراج شده است.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه یزد تصریح کرد: شاخص‌های نسبت تعداد کل استنادات به مقالات استنادکننده، تعداد متوسط خوداستنادی به ازای هر مقاله و درصد خوداستنادی یک پژوهشگر از جمله مواردی است که در شناسایی پژوهشگران تاثیرگذار، مدنظر قرار گرفته است.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: یزد