دانشگاه سمنان در زمره دانشگاه‌های پر استناد یک درصد برتر دنیا قرار گرفت

۲۴ آذر ۱۳۹۹ | ۰۹:۵۴ کد : ۵۸۷۲۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۲۲
رئیس دانشگاه سمنان از قرار گرفتن نام دانشگاه سمنان در بین دانشگاه‌های پر استناد یک درصد برتر دنیا خبر داد .
دانشگاه سمنان در زمره دانشگاه‌های پر استناد یک درصد برتر دنیا قرار گرفت

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل ازدانشگاه سمنان، دکتر مسعود نصیری در این خصوص گفت : بر اساس پردازش‌هایی که پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC بر روی داده‌های مستخرج از دو پایگاه ESI و WOS انجام و با روش‌شناسی پیشرفته شناسایی و استخراج کرده، آخرین فهرست موسسات یک درصد برتر کشور که بیشترین تعداد استنادها را در ۱۰ سال گذشته در سطح جهانی دریافت کرده‌اند، منتشر کرد.
دکتر نصیری با بیان اینکه در آخرین به روز رسانی انجام شده در آذر ۱۳۹۹ نام ۷۴ دانشگاه و موسسه تحقیقاتی از ایران در میان یک درصد دانشگاه‌های برتر جهان که دارای بیشترین میزان تاثیرگذاری بوده‌اند به چشم می‌خورد، افزود: خوشبختانه دانشگاه سمنان نیز موفق شد در بین ۳۰ دانشگاه جامع کشور که در این رتبه‌بندی حضور دارند جای گیرد.
وی گفت: استنادها در دنیای علم بیانگر کیفیت تولیدات علمی هستند و در حال حاضر استناد، مهم‌ترین شاخصی است که در ارزیابی‌های علمی در سطح بین‌المللی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
گفتنی است در بین دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور ۳۰ دانشگاه جامع، ۲۶ دانشگاه علوم پزشکی، ۱۲ دانشگاه صنعتی و ۶ مرکز تحقیقاتی در جمع موثرترین‌های دنیا قرار گرفتند.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴


( ۱ )