برگزاری سی و هفتمین نشست هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاه مازندران

۳۱ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۳:۱۹ کد : ۵۸۶۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۲۲
سی و هفتمین نشست هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاه مازندران با موضوع «اقتصاد مقاومتی و تحلیل مسائل اقتصادی کشور» با حضور دکتر مصباحی مقدم برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر مصباحی مقدم نم...
سی و هفتمین نشست هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاه مازندران با موضوع «اقتصاد مقاومتی و تحلیل مسائل اقتصادی کشور» با حضور دکتر مصباحی مقدم برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر مصباحی مقدم نماینده مردم تهران در دوره هفتم مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به مفهوم اقتصاد ریاضتی و اقتصاد مقاومتی گفت: اقتصاد ریاضتی  اقتصاد کشور هایی است که هزینه های آنان بر درآمد هایشان غلبه کرده و با تکیه بر نیروها و سرمایه داخلی می توان تا حد بسیار زیادی بر مشکلات فائق آمد، اما اقتصاد مقاومتی یعنی آن اقتصادی که در شرایط فشار، در شرایط تحریم، در شرایط دشمنی ها و خصومت های شدید می تواند مقاومت نماید و تعیین کننده رشد و شکوفایی کشور باشد.
رییس سابق کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به قدرت نظامی ایران در منطقه و جهان گفت:  ما قدرت دفاعی بسیار زیادی داریم و به راحتی می توانیم از کشور خود دفاع کنیم و کشور های قدرتمند می دانند که قدرت حمله به ما را ندارند و اطمینان دارند در صورت حمله به ما، منافع و کشورهای تحت حمایت آن ها در منطقه مورد حمله و ضرر قرار می گیرند، اما باید اشاره کنم متاسفانه ما در مسائل اقتصادی بیش از حد به نفت وابسته هستیم.
عضو جامعه روحانیت مبارز تهران در پایان به توانمندی ها و دستاوردهای انقلاب اشاره کرد و افزود: در مسائل زیادی مانند فناوری هسته ای، نانو تکنولوژی، پزشکی، داروسازی و هوا فضا با استفاده از تفکرات نخبگان جوان پیشرفت های بسیاری بدست آوردیم.
گفتنی است سی و هفتمین نشست هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاه مازندران با موضوع " اقتصاد مقاومتی و تحلیل مسائل اقتصادی کشور " به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه مازندران برگزار شد.