به مناسبت هفته پژوهش و فناوری؛

از چند محصول فناورانه در پارک علم و فناوری قزوین رونمایی شد

تعداد بازدید:۶۳۰
پارک علم و فناوری قزوین طی مراسمی به‌ مناسبت هفته پژوهش و فناوری، از چند محصول فناورانه که شرکت‌های مستقر در این پارک موفق به تولید آن شده بودند، رونمایی کرد.
از چند محصول فناورانه در پارک علم و فناوری قزوین رونمایی شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، به نقل از امور بین‌الملل پارک علم و فناوری قزوین، رئیس پارک علم و فناوری استان قزوین در این مراسم با اشاره به فعالیت ۱۲۰ شرکت فناور مستقر در این پارک، گفت: طی ۱۰ سال گذشته شرکت‌های فعال در این پارک ۱۸۰ محصول تولید کرده‌اند که سال گذشته تولید این محصولات، ۱۰۰ میلیارد ریال گردش مالی داشته است.

مافی افزود: تولید محلول‌های ضدعفونی‌کننده اولین محصول این پارک در دوره کرونا بوده است.

دکتر کشمیری مدیرکل سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری هم از طریق ارتباط ویدئو کنفرانسی، در این مراسم گفت: نقطه قوت پارک علم و فناوری قزوین این است که با دانشگاه علوم پزشکی استان تعامل خوبی دارد.

وی در ادامه افزود: پارک علم و فناوری استان قزوین در دوره کرونا عملکرد مطلوبی داشته است و این موفقیت مرهون شرکت‌ها و واحد‌های فناور مستقر در این پارک است که باید از آن‌ها حمایت شود.

وی با بیان اینکه طرح خوبی برای حمایت از حوزه فناوری در مجلس شورای اسلامی در حال پیگیری است، گفت: برای زیرساخت‌های پارک‌های علم و فناوری، قرار است ۵۰ میلیون یورو اعتبار اختصاص یابد.

استاندار قزوین هم در این مراسم گفت: تولید ۸۰ هزار مقاله علمی در کشور گواه افزایش سهم ایران در تولید علم است.

جمالی‌پور در ادامه افزود: همه در کنار مجموعه پارک علم و فناوری هستیم و امیدواریم با تأسیس پارکی دیگر در آبیک بتوانیم این مجموعه را فعال‌تر کنیم.

فاطمه محمدبیگی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: اگرچه هم اکنون استان قزوین از لحاظ علم و فناوری در رتبه پانزدهم کشور قرار دارد، اما اگر حمایت شود این رتبه می‌تواند به رتبه ۵ ارتقا یابد.

محمد بیگی در ادامه افزود: برای حمایت از زیرساخت‌های مجموعه پارک علم و فناوری و افزایش بودجه آن باید همه تلاش کنیم.

رحمانی نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی هم گفت: امروز اگر بخواهیم در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم، باید قدرت علمی را بالا ببریم.

وی افزود: در تبصره چهار قانون بودجه برای شرکت‌های دانش بنیان اعتبار در نظر گرفته شده است، اما اعتبارات استان کافی نیست.

عباسپور نماینده مردم بویین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم گفت: موفقیت در دنیا با توسعه دانش‌پروری امکان‌پذیر است.

وی افزود: اگر چه در شرایط تحریم به سر می‌بریم، اما ظرفیت‌های خوبی وجود دارد که نباید برای ارتقای علم و فناوری از آن غافل شد.

شایان ذکر است؛ در این مراسم از دستگاه دماسنج دیجیتالی غیرتماسی، داروی آیورمکس مؤثر در درمان بیماران مبتلا به کرونا و همچنین دستگاه ضدعفونی‌کننده الکترواپتیکی تولیدشده در پارک علم و فناوری استان قزوین رونمایی شد.

م. ح .۶۳/‏ ن. ش .۵۸