برگزاری سومین سمپوزیوم بین المللی پروژه 589 برنامه بین المللی علوم زمین یونسکو

۲۹ مهر ۱۳۹۳ | ۱۴:۱۸ کد : ۵۸۶۰ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۸۸۷
سومین سمپوزیوم بین المللی پروژه 589 برنامه بین المللی علوم زمین یونسکو به میزبانی جمهوری اسلامی ایران ازطرف سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور و با همکاری کمیسیون ملی یونسکو از 27 مهر تا 4 آبان ...
سومین سمپوزیوم بین المللی پروژه 589 برنامه بین المللی علوم زمین یونسکو به میزبانی جمهوری اسلامی ایران ازطرف سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور و با همکاری کمیسیون ملی یونسکو از 27 مهر تا 4 آبان 1393 درتهران برگزار می شود و همایش علمی آن  امروز در دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حال برگزاری است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمحمدرضا سعیدآبادی دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو که ریاست کمیته برگزارکننده این سمپوزیوم را بر عهده دارد ، درمراسم افتتاحیه بخش علمی همایش سخنرانی می کند.
براساس این گزارش 42 دانشمند و پژوهشگر از کشورهای روسیه، تایوان، تاجیکستان، ژاپن، تایلند، استرالیا، چین، ژاپن، مالزی، لهستان، آلمان، ، ایتالیا، میانمار، ترکیه، هند و کنگو در این همایش شرکت دارند.
درمجموع 40مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده که کمیته علمی آنها را داوری کرده است، برنامه نهایی شامل 23 سخنرانی و 11 مقاله به صورت پوستر است و مقاله های ارائه شده در زمینه های مختلف علوم زمین شامل تکتونیک، پترولوژی، چینه شناسی و پالئونوتولوژی، زمین شناسی زیست محیطی، زمین شناسی اقتصادی و جغرافیا است.
همچنین دو بازدید صحرایی در نظر گرفته  شده که قبل و بعد از همایش برگزار می شود، بازدید صحرایی البرز روزهای 27 و 28 مهر برگزار شد که شامل 11 ایستگاه در جاده چالوس و 7 ایستگاه در جاده هراز بود و بازدید صحرایی دوم بعد از همایش برگزار می شود و شامل بازدید از پهنه های ایران مرکزی، سنندج، سیرجان و زاگرس و زمان برگزاری آن از تاریخ 1 تا 4 آبان ماه سال جاری است.
سپس تشکیل و تکامل قلمرو تتیس یکی از رخدادهای کلیدی تاریخ فانروزییک است و اگرچه فقط قطعه هایی از این گستره بسیار بزرگ باقی مانده، اما دانستن پیچیدگی های آن برای درک اقلیم جهانی، دینامیک پوسته قاره و تاثیر آن بر شرایط امروزی جهان حیاتی است. همایشIGCP 589  فرصتی است برای پژوهشگران تا نظرات خود را در مورد تتیس ارائه، بررسی و ارزیابی کنند.
علاقه مندان می توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر به نشانی:http://igcp.gsi.ir   مراجعه کنند. 
گفتنی است اولین سمپوزیوم پروژه IGCP 589 در چین و دومین سموزیوم در فیلیپین برگزار شده است.