از سوی سازمان امور دانشجویان اعلام شد:

فراهم شدن امکان استعلام الکترونیکی کلیه ارزشنامه‏ های قدیم و جدید دانش‌آموختگان خارج از کشور

۱۷ آذر ۱۳۹۹ | ۱۰:۲۹ کد : ۵۸۵۷۰ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۳۵
مدیرکل امور دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان اعلام کرد: امکان استعلام الکترونیکی کلیه ارزشنامه‏ های قدیم و جدید دانش ‏آموختگان خارج از کشور که در سازمان امور دانشجویان ارزشیابی شده‌اند، فراهم شده است.
فراهم شدن امکان استعلام  الکترونیکی کلیه ارزشنامه‏ های قدیم و جدید دانش‌آموختگان خارج از کشور

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از سازمان امور دانشجویان، دکتر سید عبدالحمید انگجی گفت: کلیه مدارکی که از سال ۱۳۹۹ در این اداره کل ارزشیابی شده است دارای QR Code می‏باشد و اشخاص حقیقی و حقوقی با اسکن QR Code مندرج در گواهینامه موقت (یک سال) و یا ارزشنامه، توسط نرم‏‬ افزارهای QR Code Reader و یا درج کدصحت ۲۰ رقمی در آدرس پورتال سازمان (http://portal.saorg.ir قسمت خدمات استعلام کد صحت) می‏‬ توانند مشخصات دانش‬ ‏آموخته را در سامانه یاد شده رؤیت نمایند و به راحتی صحت ارزشنامه و یا گواهینامه موقت را استعلام و تأیید یه تحصیلی را به صورت آنلاین مشاهده و اخذ نمایند.
وی افزود: برای ارزشنامه‬ ‏هایی که قبل از سال ۱۳۹۹ بدون درج QR Code صادر گردیده است دانش‬ ‏آموخته می‏‬ بایست به پورتال سازمان به نشانی http://portal.saorg.ir مراجعه و پس از ثبت‏‬ نام اولیه در قسمت خدمات/ اداره کل ا مور دانش‬ ‏آموختگان / دریافت کد‬ صحت ا رزشنامه‏‏‬ های قدیمی خارج از کشور، نسبت به اخذ QR Code اقدام نماید، سپس اشخاص حقیقی و حقوقی می‏‬ توانند با مراجعه به پورتال یادشده از پخش استعلام کد صحت، نسبت به صحت و سقم ارزشنامه اطمینان حاصل نمایند. ضمناً برای آگاهی از نحوه دریافت تأییدیه تحصیلی و نیز اخذ QR Code توسط متقاضیان، کلیپ آموزشی به نشانی http://portal.saorg.ir/grad-video-help/ پیش‏بینی شده است.
دکتر انگجی تاکید کرد: با توجه به موارد یادشده، به هیچ عنوان پاسخ‌گویی کتبی به این قبیل استعلامات (مدارک دارای کدصحت وQR Code ) امکان‏پذیر نیست.
ل.م ۵۴/ ن.ش ۵۸

کلید واژه ها: سازمان امور دانشجویان


( ۱ )