در آیین افتتاحیه نمایشگاه مجازی هفته پژوهش و فناوری صورت پذیرفت:

رونمایی از ۳ دستاورد فناورانه محققان پارک علمی و فناوری چهارمحال و بختیاری

تعداد بازدید:۵۱۵
در آیین افتتاحیه نمایشگاه مجازی هفته پژوهش و فناوری در چهارمحال و بختیاری از ۶ محصول فناورانه پژوهشگران این استان رونمایی شد.
رونمایی از ۳ دستاورد فناورانه محققان پارک علمی و فناوری چهارمحال و بختیاری

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری، در این آیین از سه محصول فناورانه محققان پارک علمی و فناوری چهارمحال و بختیاری، یک دستاورد پژوهشگران دانشگاه شهرکرد و دو دستاورد دستگاه‌های اجرایی استان رونمایی گردید.
رئیس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری در این آیین اظهار داشت: محصولات رونمایی شده شامل درایو الکتریکی خاص موتورهای مغناطیس، روغن پایه گروه ۳ از برش‌های نفتی تولیدی در پالایشگاه ‏ها، دستگاه خالص سازی سیالات ویسکوز به روش TFE، سامانه همدم جایگزین ماسک و شیلد به عنوان ۴ محصول فناورانه شرکت‌های دانش بنیان استان و همچنین سامانه اطلاعات پژوهشی استان و کتاب الکترونیکی سیمای پوشش گیاهان تالابی استان چهارمحال و بختیاری حاصل تلاش فناوران و پژوهشگران استان می‌باشد.
دکتر اسماعیل پیرعلی افزود: با توجه به شرایط کرونا یکی از ویژگی‌های نمایشگاه امسال برگزاری آن به صورت مجازی و دایمی است به صورتی که علاقه‌مندان می‌توانند از طریق تار نمای www.exchbstp.ir از این نمایشگاه بازدید کنند.
رئیس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری خاطر نشان کرد: این نمایشگاه شامل ۴۹ غرفه بوده که طراحی سه بعدی و کد نویسی آن توسط یکی از شرکت‌های فناور مستقر در پارک علم و فناوری صورت گرفته است.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴


( ۱ )