در سال جهش تولید اعلام شد؛

فروش ۳۸۴ میلیارد ریالی محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان پارک علم و فناوری خلیج‌فارس/ استقرار ۱۴۱ واحد فناور در این پارک

تعداد بازدید:۵۱۷
دکترحسن حبیبی سرپرست پارک علم و فناوری خلیج فارس استان بوشهر، از استقرار ۱۴۱ واحد فناور در این پارک خبر داد.
فروش ۳۸۴ میلیارد ریالی محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان پارک علم و فناوری خلیج‌فارس/ استقرار ۱۴۱ واحد فناور در این پارک

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل ار پارک علم و فناوری خلیج فارس، دکتر حبیبی درخصوص راه‌اندازی این پارک اظهار داشت: اقدامات اولیه راه‌اندازی پارک علم و فناوری خلیج فارس از سال ۱۳۸۴ از طرف استانداری بوشهر آغاز و مجوز مربوطه در سال ۱۳۸۷ به عنوان یک پارک فناوری وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صادر شد.
وی افزود: پارک علم و فناوری خلیج فارس با تکیه بر ظرفیت ها و قابلیت های استان و با توسعه مراکز رشد و نوآوری، پشتیبانی و حمایت از طرح‌های نوآورانه و ایده های نوین در جهت توسعه علمی و فناوری، تجاری‌سازی دانش و توسعه اقتصادی و اکوسیستم نوآوری استان می کوشد.
سرپرست پارک علم و فناوری خلیج فارس گفت: در سال های اخیر با حمایت هایی که از سوی دولت از مجموعه پارک علم و فناوری صورت گرفته است شاهد رشد و توسعه شرکت های فناور و دانش بنیان در استان هستیم.
دکتر حبیبی یادآور شد: اکنون ۱۴۱ واحد فناور و دانش بنیان در پارک علم و فناوری خلیج فارس و مراکز رشد تابعه مستقر هستند که ۲۹ شرکت آن دانش بنیان و ۱۰ شرکت نیز شرکت خلاق می باشد.
وی با بیان اینکه تا پایان سال ۹۸، هزار و ۱۷۰ شغل دانشی و مولد در واحدهای فناور و دانش بنیان استان ایجاد شده است، گفت: میزان حمایت مالی از واحد های مستقر تا پایان سال گذشته حدود ۱۳ میلیارد ریال بوده و همچنین میزان فروش ۳۸۴ میلیارد ریال و گردش مالی واحد های فناور، ۶۳۴ میلیارد ریال بوده است.
دکتر حبیبی با بیان اینکه در این پارک طی ۷ سال اخیر، ۱۴۵ اختراع به ثبت رسیده و ۱۵۰ ایده به محصول تبدیل شده است، گفت: پارک علم و فناوری خلیج فارس درحوزه استقرار و زیرساخت، خدمات آموزشی و مشاوره ای، تجاری سازی، بازرایابی و بازارسازی، خدمات نمایشگاهی و تبلیغات، حوزه مالکیت فکری و امور بین الملل و حمایت های مالی و انواع معافیت ها به شرکت ها و واحد ها مستقر خدمات ارائه می‌دهد.
ر.ب ۴۵/ ل.م ۵۴


( ۲ )