برگزاری سمینار علمی تخصصی دانشکده علوم زیستی دردانشگاه خوارزمی

۱۶ آبان ۱۳۹۴ | ۱۵:۱۹ کد : ۵۸۴۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۵۵
به همّت دانشکده علوم زیستی سمینارعلمی آموزشی بین رشته ای و محیط زیستی به زبان انگلیسی باحضور دکترکریستوس اوانگلاکاکیس از کشور آلمان، اعضای هیئت علمی و مسئولان دانشکدة علوم زیستی دردانشگاه خوارزمی برگز...
به همّت دانشکده علوم زیستی سمینارعلمی آموزشی بین رشته ای و محیط زیستی به زبان انگلیسی باحضور دکترکریستوس اوانگلاکاکیس از کشور آلمان، اعضای هیئت علمی و مسئولان دانشکدة علوم زیستی دردانشگاه خوارزمی برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین مراسم دکتر شهربانو عریان رئیس دانشکده علوم زیستی دانشگاه خوارزمی به مهمانان ویژه سمینار و شرکت کنندگان خیرمقدم گفت و در ادامه دکتراوانگلاکاکیس ضمن تشریح اهمیّت دستگاه های اسپکتروفتومتر UV / VIS برای اندازگیری آلودگی های محیط زیست و پژوهش های علوم زیستی، گفت: نسل جدید این دستگاه ها با حساسیت بالاتر نسبت به دستگاه های قبلی تا 40٪ از دقّت بیشتر برخوردار است. هم چنین علاوه بر طیف سنجی، قابلیت اندازگیری محلول رنگی، کدورت، محلول Vayo  و نیز امکان اتصال به تلفن همراه را دارا است.
وی افزود: تمام تلاش ما این است که درمحیط دانشگاه ها علاوه بر کسب علم بتوانیم به مرحله سودآوری و پیشرفت برسیم. دکتراوانگلاکاکیس گفت: تکنولوژی بالاتر، دستاوردها و ارتقای جامعه را درپی دارد.
گفتنی است این سمینار با هدف آشنایی دانشجویان با جدیدترین دستگاه های تجزیه شیمیایی و کاربردی درپژوهش های علوم زیستی برگزارشد و درپایان با پرسش و پاسخ دانشجویان و مهمانان خاتمه یافت.