رئیس دانشگاه رازی کرمانشاه: بهره‌وری در آموزش عالی کشور بالاست

۲۳ آبان ۱۳۹۵ | ۰۰:۰۰ کد : ۵۸۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۷۱۷
دکتر محمدابراهیم اعلمی آل آقا رئیس دانشگاه رازی در جلسه شورای اداری استان که با حضور معاون پارلمانی رییس جمهور در محل سالن شهدای دولت استانداری کرمانشاه برگزار شد، گفت: امروز بهره‌وری در حوزه آموزش عالی کشور بالاست و این یک نکته مثبت و ارزشمند است.
رئیس دانشگاه رازی کرمانشاه: بهره‌وری در آموزش عالی کشور بالاست

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر اعلمی آل آقا در این نشست اظهار داشت: استان کرمانشاه از بعد توسعه یافتگی فضای دانشجویی و تعداد دانشجو با دارابودن جمعیتی بالغ بر ۱۰۰ هزار دانشجو، رتبه ۲۳ کشور را دارد.
وی ادامه داد: استان کرمانشاه نیازمند توسعه در بخش دانشگاه های دولتی است و در این بین توسعه رشته‌های تحصیلات تکمیلی یک امر لازم و ضروری است.
رئیس دانشگاه رازی گفت: خوشبختانه استان کرمانشاه به دلیل قرارگرفتن در همجواری کشور عراق می‌تواند در مسیر توسعه آموزش عالی به صورت فراملی قدم بردارد، کما اینکه در طول سه سال اخیر این مهم در دستور کار بوده و هست.
دکتر اعلمی آل آقا خاطرنشان کرد: در سال ۹۳ تعداد دانشجویان خارجی دانشگاه رازی ۴۵ نفر بود که این تعداد در سال ۹۴ به ۶۵ نفر رسید و امروز خوشبختانه به ۲۰۰ نفر رسیده است.
وی با اشاره به همکاری های بین المللی دانشگاه رازی در مباحث آموزشی و پژوهشی گفت: دانشگاه رازی در حال حاضر با دانشگاه های فنلاند، سوئد، دانمارک، ترکیه و عراق همکاری‌های بین‌المللی در امور آموزشی و پژوهشی دارد.
رئیس دانشگاه رازی تصریح کرد: اینکه امروز می بینیم مردم به ادامه تحصیل فرزندان خود بها می‌دهند امری ارزشمند است که باید دانشگاه نیز بتواند به این نیازها پاسخ داده و آموزشی باکیفیت را به فرزندان آنان ارائه دهد.
دکتر اعلمی آل آقا خاطرنشان کرد: بحث تحریم ها نیز شرایطی را به وجود آورده که باعث شده نگاه به داخل در امر آموزش عالی بیش از پیش شود.
وی با بیان اینکه بهره‌وری آموزش عالی در کشور بسیار بالاست، افزود: امروزه یک دانشجوی خارجی با ۲۰ هزار دلار می تواند مقطع دکتری را در دانشگاه های معتبر ایران بگذراند که اگر این دانشجو بخواهد همان مقطع و همان رشته را در دانشگاه های شرق آسیا بگذراند باید سه برابر این رقم را پرداخته و اگر بخواهد در دانشگاه های اروپا و یا آمریکا این دوره را طی کند باید پنج برابر پرداخت کند.
رئیس دانشگاه رازی خاطرنشان کرد: سطح کیفی آموزش عالی در دانشگاه‌های دولتی ایران به حدی بالاست که دانشجویان آن به راحتی می توانند پذیرش بهترین دانشگاه های کشور را بگیرند.
وی با انتقاد از برخی مباحث طرح شده در رسانه ها تحت عنوان فروش پایان نامه گفت: مباحثی همچون فروش پایان نامه در دانشگاه‌های دولتی به ندرت دیده می‌شود.

کلید واژه ها: دانشگاه رازی