مدیر کل امور دانش‌آموختگان سازمان امور دانشجویان خبر داد:

صدور ۱۶۵هزار دانشنامه تحصیلی با درج کد الکترونیک در سال ۱۳۹۸

۰۵ آذر ۱۳۹۹ | ۱۱:۲۴ کد : ۵۸۳۳۱ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۵۱۱
مدیرکل امور دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان گفت: در سال ۱۳۹۸ موفق شدیم ۱۶۵ هزار دانشنامه تحصیلی و ۱۰۴ سابقه تحصیلی را با درج کد الکترونیک بر روی مدرک صادر کنیم.
صدور ۱۶۵هزار دانشنامه تحصیلی با درج کد الکترونیک در سال ۱۳۹۸

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از سازمان امور دانشجویان، دکتر سید عبدالحمید انگجی در نشست مجازی مشترک مسئولان سازمان امور دانشجویان و بازرس کل امور آموزشی و پژوهشی سازمان بازرسی کل کشور با معاونان آموزشی دانشگاه‌ها گفت: استفاده از کیو.آر. کد بر روی مدرک تحصیلی ضمن بالابردن امنیت و صحت آن، هزینه‌ها را برای دانشگاه‌ها کاهش می‌دهد.
وی افزود: در دانشگاه‌ها روش‌های مختلفی مانند استفاده از افکت‌های امنیتی همچون هولوگرام و مهرهای برجسته برای امنیت مدارک تحصیلی استفاده می‌شود و هر دانشگاهی روش خاص خود را دارد که هزینه‌ها را افزایش می‌دهد ولی با ارسال مدارک به سامانه سجاد و درج کد ۲۰ رقمی و کیو.آر. کد (کد صحت الکترونیکی) در این هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌شود.
دکتر انگجی با اشاره به راه‌اندازی این سامانه از سال ۱۳۹۸ گفت: سازمان امور دانشجویان به استعلام مدارک تحصیلی از طریقی غیر از سامانه سجاد پاسخ نمی‌دهد و به دستگاه‌های اجرایی اعلام شده است مانند گذشته برای استعلام صحت مدرک مکاتبه پستی نکنند.
وی با اشاره به حجم بالای مکاتبه اداری و زمان کم پاسخ‌گویی در زمان انتخابات‌های رسمی مجلس شورای اسلامی، شورای اسلامی و.. گفت: با روش جدید صدور مدرک تحصیلی در سامانه سجاد در فرصت بسیار کمی به این درخواست‌ها پاسخ داده می‌شود.
مدیرکل امور دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان، ایجاد یک پایگاه داده واحد در کشور برای مدارک تحصیلی را از دیگر مزایای سامانه سجاد نام برد.
ل. م ۵۴/ ع. ع ۵۷


( ۱ )