رئیس دانشگاه تهران در نشست سالانه اتحادیهAUAPتاکید کرد:

نقش مهم اتحادیه دانشگاه‌های آسیا و اقیانوسیه در رشد علمی و پژوهشی ملی و منطقه‌ای

۰۳ آذر ۱۳۹۹ | ۱۲:۳۸ کد : ۵۸۲۷۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۴۴
دکتر نیلی احمد آبادی، رئیس دانشگاه تهران، با اشاره به نقش‌آفرینی اتحادیه دانشگاه‌های آسیا و اقیانوسیه در توسعه منطقه‌ای گفت: در حال حاضر این اتحادیه، به یک برند جهانی تبدیل شده است و اعضای آن از طریق تشکیل شبکه و ارتباطات علمی و پژوهشی، همواره سهم مهمی در رشد ملی و منطقه‌ای داشته‌اند.
نقش مهم اتحادیه دانشگاه‌های آسیا و اقیانوسیه در رشد علمی و پژوهشی ملی و منطقه‌ای

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه تهران، در چهاردهمین کنفرانس اتحادیه دانشگاه‌های آسیا و اقیانوسیه (AUAP) و نیز جلسه سالانه هیأت رئیسه اتحادیه که به ریاست دانشگاه تهران برگزار شد، دکتر نیلی احمدآبادی با تبیین پیشرفت‌های اخیر اتحادیه، به تشریح مجموعه‌ای از فعالیت‌ها در دو سال اخیر پرداخت. و گفت: اصلاح اساسنامه اتحادیه با بهره‌گیری از یک تیم بین‌المللی جهت تصویب در جلسه اخیر، طراحی، پایه‌ریزی و تصویب برنامه تبادل دانشجویی (APSEP)، ایجاد مرکز رشد و انتقال تکنولوژی و تلاش برای جذب سرمایه، برگزاری برنامه‌های مختلف علمی، فرهنگی و ورزشی، طراحی و راه‌اندازی وبگاه اتحادیه مطابق با استانداردهای بین‌المللی، جذب اعضای جدید، مطالعه و پیمایش چالش‌ها، شرایط و فعالیت دانشگاه‌های عضو در دوران کرونا و نیز اجرای مختلف برنامه‌های کارآفرینی از مهم‌ترین فعالیت‌های صورت گرفته است.
وی در ادامه با تحلیل روند جابه‌جایی دانشجویان در سطح جهانی، یکی از دلایل اقبال دانشجویان بین‌المللی به منطقه آسیا و اقیانوسیه و افزایش جذب این دانشجویان در دانشگاه‌های عضو اتحادیه را فعالیت‌های مستمر اتحادیه در جهت شناساندن ظرفیت‌های اعضا به جامعه بین‌المللی برشمرد.
رئیس دانشگاه تهران، در پایان سخنان خود ضمن تبریک به دکتر پیتر لاورل به‌عنوان رئیس دوره‌ای جدید اتحادیه از ابتدای سال ۲۰۲۱، برای وی آرزوی موفقیت کرد.
در این نشست، معاون دوم جدید اتحادیه با رأی اعضا و از میان کاندیداهای مختلف، اعضای جدید هیأت رئیسه اتحادیه و اعضای مسئولان منطقه‌ای (CCC) انتخاب شدند. دکتر نیلی احمدآبادی نیز به‌عنوان عضو هیأت رئیسه و دکتر محمد حسین صراف‌زاده به‌عنوان مسئول منطقه‌ای در این اتحادیه، حضور خواهند داشت.
همچنین چهاردهمین کنفرانس سالانه اتحادیه به میزبانی دانشگاه لیسئوم فیلیپین، برگزار شد.
گفتنی است در این کنفرانس که با سخنرانی رئیس دانشگاه تهران آغاز شد، بیش از ۳۰۰ دانشگاهی و کارآفرین بین‌المللی حضور داشتند و با ارائه سخنرانی به صورت مجازی، به تبادل‌نظر در خصوص آینده آموزش عالی پرداختند.
ل. س ۴۲/ ر. ب ۴۵

کلید واژه ها: تهران