برگزاری دومین کنفرانس لرزه شناسی و مهندسی زلزله در دانشگاه خوارزمی

۲۵ مهر ۱۳۹۴ | ۱۳:۵۶ کد : ۵۸۲۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۱۵
دومین کنفرانس لرزه شناسی و مهندسی زلزله در استان البرز با حضور دکتر مجربی کرمانی رئیس سازمان نظام مهندسی، مهندس باقرنیا معاون امور شهرسازی استان البرز، دکتر فانی مدیر کل دفتر فنی استانداری البرز، سرپر...
برگزاری دومین کنفرانس لرزه شناسی و مهندسی زلزله در دانشگاه خوارزمی
دومین کنفرانس لرزه شناسی و مهندسی زلزله در استان البرز با حضور دکتر مجربی کرمانی رئیس سازمان نظام مهندسی، مهندس باقرنیا معاون امور شهرسازی استان البرز، دکتر فانی مدیر کل دفتر فنی استانداری البرز، سرپرست، مسئولان دانشگاه خوارزمی و دانشجویان در سالن غدیر دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه خوارزمی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در ابتدای مراسم دکتر سبحان اللهی ضمن خوشامدگویی به حاضران گفت: ویژگی خاص برگزاری کنفرانس لرزه شناسی و مهندسی زلزله همراهی یک سازمان تخصصی با دانشگاه است وآنچه امروز ما بیش از پیش به آن نیاز داریم در واقع تقویت ارتباط دانشگاه با صنعت است.
وی افزود: در مدت دو سال مدیریت دانشگاه خوارزمی حدود 15 رشته میان رشته ای راه اندازی شده و برگزاری این کنفرانس نیز با همکاری دو دانشکده فنی و مهندسی و علوم زمین صورت گرفته است.
سرپرست دانشگاه خوارزمی ادامه داد : از دستاوردهای کنفرانس ها، انتقال تجربه و علم است که در نتیجه، توسعه و تولید علم را در بر گرفته و طرح فناوری های جدید و به روز کردن اطلاعات از دیگر دستاورهای کنفرانس هاست.
 دکتر سبحان اللهی در پایان گفت: سیاست دانشگاه خوارزمی تعامل با دستگاه های اجرایی و در نهایت خدمت به مردم است.
در ادامه دکتر کیوانی دبیر اجرایی کنفرانس نیز ضمن بیان نکاتی از اهمیت بحث زلزله،‌ مقاوم سازی سازه های مهم و تاریخی، احداث سازه های بلند گفت: تعداد 120 مقاله به دبیرخانه کنفرانس رسید که از بین آن ها 89 مقاله پذیرفته شده است.
مهندس باقرنیا مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز  نیز ضمن تشکر از برگزاری این کنفرانس گفت: استان البرز حدود 1470 هکتار بافت فرسوده دارد که از این میزان 875 هکتار در شهر کرج قرار گرفته است و با توجه به ریسک بالای زلزله در استان تهران و البرز وظیفه ما مهندسان خیلی حساستر است و لازم است علاوه بر ایمن سازی و نوسازی ساختمان ها و بافت فرسوده، بحث آموزش را از طریق همین کنفرانس ها داشته باشیم.