با همکاری دانشگاه خوارزمی؛

هفتمین همایش ملی ژئومورفولوژی برگزار شد

۰۱ آذر ۱۳۹۹ | ۱۰:۱۲ کد : ۵۸۲۳۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۳۲
هفتمین همایش ملی انجمن ایرانی ژئومورفولوژی با همکاری دانشکده علوم جغرافیایی دانشگاه خوارزمی با عنوان "ژئومورفولوژی؛ نگاهی نو" به منظور فراهم نمودن زمینه تبادل افکار، انتقال ایده‌ها، نقدها و ایجاد ارتباط ملموس‌تر بین اندیشمندان و صاحب‌نظران متخصص در این حوزه، به صورت مجازی برگزار شد.
هفتمین همایش ملی ژئومورفولوژی برگزار شد
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه خوارزمی، در ابتدای همایش دکتر مجتبی یمانی ریاست انجمن علمی ایرانی ژئومورفولوژی درخصوص به‌کارگیری روش‌ها و تکنیک‌های نوین در دستیابی به آموزش‌های مهارت محور و پژوهش محور، همراهی با مجامع علمی به خصوص مجامع بین المللی، ارتقای سطح پژوهش متناسب با نیازها در سطح ملی، ارتباط با بخش های اجرایی و همگامی با مجامع مرتبط با بحث ژئومورفولوژی مطالبی بیان کرد.
در ادامه دکتر امیر صفاری دبیر علمی همایش و رئیس دانشکده علوم جغرافیایی گفت: برگزاری این همایش با توجه به تعدد گرایش‌ها به ویژه گسترش دوره‌های تحصیلات تکمیلی در این رشته تخصصی در سال های اخیر، موضوع اشتغال دانش آموختگان و همچنین همگام شدن با مجامع علمی مرتبط در سطح ملی و بین‌المللی اهمیت بسزایی دارد.
وی محورهای این همایش را در قالب محورهای موضوعی و بنیادی در یازده عنوان شامل نگاهی نو به آموزش و پژوهش در ژئومورفولوژی، چالش‌های پیش روی دانش آموختگان، پژوهش‌های کاربردی با نگاهی نو به ژئومورفولوژی، نگاهی نو به روش‌ها و تکنیک‌های ژئومورفولوژی، ژئومورفولوژی و تعادل بخشی منابع آب، ژئومورفولوژی و تغییرات اقلیمی، برنامه ریزی و توسعه پایدار شهری، پدافند غیرعامل و محیط‌های ژئومورفولوژیک، ژئومورفولوژی و الزامات قانونی، ژئومورفولوژی و طبیعت‌گردی وژئومورفولوژی مهندسی بیان کرد.
وی افزود: در مهلت تعیین شده تعداد ۱۲۰ مقاله در راستای محورهای مذکور به دبیرخانه همایش ارسال شده است. برنامه همایش در دو بخش برخط شامل سخنرانی‌های کلیدی و میزگرد علمی به صورت نیمه مجازی و بخش برون‌خط به صورت ارائه مقالات پذیرفته شده در سایت همایش اجرا خواهد شد.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴

 

 


( ۱ )