با حضور مجازی مدیر کل روابط عمومی وزارت علوم؛

پنجمین جشنواره معرفی و تجلیل از خبرنگاران و روابط عمومی‌های برتر منطقه ۲ کشور برگزار شد

۲۸ آبان ۱۳۹۹ | ۱۸:۰۷ کد : ۵۸۲۲۴ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۱۹۵
پنجمین جشنواره معرفی و تجلیل از خبرنگاران و روابط عمومی‌های برتر منطقه ۲ کشور، با حضور مجازی دکتر علیرضا عبداللهی‌نژاد، مدیر کل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، به میزبانی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزار شد.
پنجمین جشنواره معرفی و تجلیل از خبرنگاران و روابط عمومی‌های برتر منطقه ۲ کشور برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل، دکتر عبداللهی نژاد در این مراسم با ابراز خرسندی از برگزاری این جشنواره و قدردانی از میزبانی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل گفت: دبیرخانه روابط عمومی منطقه ۲ از دبیرخانه‌های فعال و ساعی است و امیدوارم که همواره در راستای بالندگی، ارتقا و پویایی آموزش عالی خوش بدرخشید.
وی به پیشرفت‌های کشور در زمینه تهیه لوازم مورد نیاز برای مقابله با ویروس کرونا از اواخر اسفند ۱۳۹۸ تاکنون اشاره کرد و گفت: مردم ایران می‌توانند به دانشگاهشان برای حل مشکلات و معضلات جامعه اعتماد کنند؛ در میدانی که نخبگان و اساتید دانشگاهی ورود می‌کنند مشکلات حل می‌شود.
دکتر عبداللهی نژاد حمایت از برگزاری جشنواره های منطقه ای روابط عمومی ها و تجلیل از خبرنگاران برتر را از برنامه ها و اولویت های اداره کل روابط عمومی وزارت علوم عنوان و تاکید کرد: ایجاد انگیزه در میان اصحاب خبر و اطلاع رسانی، شناسایی نقاط قوت و معرفی آنها، به اشتراک گذاری تجربه های موفق دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در حوزه های مختلف اطلاع رسانی، ارتباطات رسانه ای و فعالیت های تبلیغاتی و … از جمله اهداف برگزاری چنین جشنواره هایی به شمار می رود.
دکتر عبداللهی نژاد افزود: در این راستا و در گستره ملی نیز با رقابت دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری سراسر کشور پس از چندساله وقفه تیرماه امسال جشنواره ملی تجلیل از روابط عمومی های برتر را به همت اداره کل روابط عمومی وزارت علوم برگزار شد.
دکتر عبداللهی نژاد در پایان به صفا، صمیمت و همدلی در بین مدیران روابط عمومی دانشگاه منطقه ۲ کشور اشاره کرد و افزود: قطعاً یکی از رموز موفقیت این منطقه در کنار تخصص و تعهد اعضاء، همین اتحاد و همدلی است.
در ادامه دکتر جواد واثقی امیری رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل اظهار داشت: دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل متعلق به کل آحاد مردم است و قطعاً از برگزاری نشست‌ها و کارگاه‌هایی که در راستای ارتقای دانشگاه‌ها همراه با انتقال تجارب شرکت‌کنندگان است حمایت می‌کنیم.
رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با اشاره به جایگاه روابط عمومی سازمان ها در برقراری ارتباط و تعامل سازنده با جامعه اظهار داشت: امروزه نقش و اهمیت روابط عمومی دستگاه‌ها بر کسی پوشیده نیست؛ در اطلاع رسانی‌ها و پوشش های متنوع خبری نهادی موفق است که اطلاعات درست، منطقی، سریع و اثرگذار منتشر کند و لذا برای وقوع این مهم آشنایی کارکنان این حوزه با تکنیک و هنر خبرنویسی امری ضروری است.
دکتر واثقی امیری به تاثیر انکارناپذیر خبر بر افزایش روحیه خودباوری، ایجاد رقابت در بین دستگاه‌ها، دریافت کمک‌ها و مساعدت‌ها، ترغیب افراد به درک شرایط جامعه و آگاهی از نقاط ضعف و قوت اشاره کرد و افزود: کمک به مجموعه روابط عمومی، به نوعی کمک به خود سازمان و یک دستاورد است و سبب بهتر جلوه دادن عملکرد و نقش سازمان و مجموعه می‌گردد.
در ابتدای این جشنواره نیز مهندس حسین یحیی زاده مدیر روابط عمومی دانشگاه مازندران و دبیر شورای روابط عمومی دانشگاه‌های منطقه ۲ کشور، ضمن ارائه گزارشی از روند برگزاری پنجمین جشنواره معرفی و تجلیل از خبرنگاران و روابط عمومی‌های برتر منطقه ۲ کشور و عملکرد دبیرخانه، اظهار داشت: شروع کار این جشنواره از اواخر زمستان ۹۸ بوده است که فراخوان آثار به دانشگاه‌ها ارسال شد و روابط عمومی دانشگاه‌ها در ۱۱ بخش به رقابت پرداختند و مجموعاً ۱۰۰ اثر به دبیرخانه جشنواره فرستاده شد و در بخش خبرنگاران نیز ۶۷ خبرنگار شرکت کردند که در ۵ بخش ۲۳۹ اثر به دبیرخانه ارسال نمودند.
دبیر شورای روابط عمومی دانشگاه‌های منطقه ۲ کشور اظهار داشت: در طی ۱۰ سال اخیر موفق به برگزاری ۵ جشنواره روابط عمومی و ۳ جشنواره فیلم کوتاه شدیم و ۵۰ جلسه تخصصی مدیران و ۵۰ جلسه مهارت‌افزایی ویژه کارشناسان برگزار نمودیم.
یحیی‌زاده بر توانمندی و پتاسیل بالای روابط عمومی دانشگاه‌های منطقه ۲ کشور تاکید کرد و گفت: کسب ۴ عنوان برتر در جشنواره کشوری روابط عمومی دانشگاه.های کشور و انتخاب به عنوان فعال‌ترین و برترین روابط عمومی مناطق ۱۰ ده گانه نشان از این مهم دارد.
وی اظهار داشت: کتاب اقدام و عمل در راستای اقدامات و فعالیت های دانشگاه‌های منطقه ۲ در مقابله با شیوع ویروس کرونا در این نشست رونمایی می‌گردد و علاوه بر آن در آینده ای نزدیک از کتاب کلید مهارت و ترجمه مجموعه مقالات ۲ سال اخیر جهان در ارتباط با موضوع روابط عمومی و رسانه رونمایی خواهد شد.
مدیر روابط عمومی دانشگاه مازندران با بیان اینکه جزء دبیرخانه های پیشرو در برگزاری جشنواره تجلیل از خبرنگاران برتر هستیم اظهار داشت: انجام این مهم باعث افزایش هم زبانی، همدلی و انگیزه خبرنگاران برای تعامل و ارتباط سازنده با دانشگاه ها و ارزیابی کمی و کیفی آثارشان، فراهم سازی زمینه‌های رقابت سالم و حرفه‌ای و آمادگی بیشتر مراکز علمی برای ارتباط بیشتر با اصحاب رسانه خواهد شد.
وی در پایان ارتقای جایگاه سازمانی روابط عمومی دانشگاه‌ها، تخصیص اعتبار و بودجه مجزا برای برنامه‌های اطلاع‌رسانی و تشکیل کمیته روابط عمومی و اطلاع‌رسانی اتحادیه دانشگاه های دولتی حاشیه دریای خزر را از مدیر کل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و رؤسای دانشگاه‌های منطقه ۲ خواستار شد.
در ادامه کتاب "اقدام و عمل" که از سوی دبیرخانه منطقه با موضوع فعالیت‌های دانشگاه‌های منطقه ۲ کشور در مقابله با ویروس کرونا تدوین شده است، توسط دکتر جواد واثقی امیری رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل رونمایی گردید و سپس بیانیه داوران توسط مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان قرائت شد.
گفتنی است در پایان این جشنواره از برترین‌های روابط عمومی دانشگاه‌های منطقه ۲ کشور تجلیل شد و جشنواره با انتخاب دبیر منطقه و با رأی جمعی اعضاء به دکتر حسین یحیی زاده خاتمه یافت.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷


( ۱ )