به میزبانی دانشگاه صنعتی اصفهان؛

اختتامیه جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان کشور برگزار می‌شود

۲۴ آبان ۱۳۹۹ | ۱۱:۴۱ کد : ۵۸۱۱۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۹۵
آئین اختتامیه سی و پنجمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان کشور یکشنبه ۲۵ آبان ماه سال جاری با شعار"محمد(ص) پیامبر رحمت و مهربانی"با سخنرانی مجازی وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری به میزبانی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می شود.
اختتامیه جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان کشور برگزار می‌شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی اصفهان، اختتامیه این جشنواره در ۵ بخش آوایی، معارفی، هنری، ادبی و فناوری و با حضور دانشجویان فعال قرآنی از سراسر کشور برگزار خواهد شد.
دکترمحمدرضا ستوده نیا عضو هیئت داوران سی و پنجمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان کشور با اشاره به شرایط به وجود آمده بi دلیل شیوع بیماری کرونا و برگزاری این رقابت ها به صورت مجازی، گفت: برگزاری این شیوه مسابقه قطعاً سختی ها و چالش هایی را داشت اما تجربه تازه و منحصر به فردی در سطح کشور است.
وی افزود: با وجود چالش های مختلف در برگزاری مجازی این رقابت ها، الحمدلله این مسابقات چه در بخش خواهران و چه در بخش برادران در سطح خوبی برگزار شد.
عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان با ابراز خرسندی از سطح علمی و توانمندی های تخصصی دانشجویان شرکت کننده در این رقابت ها، تصریح کرد: در بین شرکت کنندگان افرادی هستند که در مسابقات مهم کشور شرکت کرده اند و سطح خوبی دارند و امیدواریم که در ادامه کار همین عزیزان به عنوان نمایندگان دانشگاهی وزارت علوم در مسابقات ملی حضور یافته و افتخار کسب کنند.
وی با اشاره به قدمت بسیار زیاد مسابقات قرآن دانشگاهی در سطوح ملی و استانی، افزود: دانشجویان شرکت کننده، در مقاطع مختلف تحصیلی در این رقابت ها شرکت می کنند و موجب مباهات است که می بینیم دانشجویان مقاطع ارشد و دکترا و نیز نخبگانی در رشته های مختلف تحصیلی با همه مشغله درسی که دارد، در این مسابقات حضور می یابند.
این استاد علوم قرآنی اضافه کرد: این موضوع اهمیت داردکه کسی که مدرک می گیرد و در رشته ای علمی تخصص دارد، اهل قرآن باشد. ما معتقدیم دانش آموختگان ما، تأثیر عمیقی بر نزدیکان وجامعه پیرامون خود دارند و جای خوشبختی است که دانشجویانی که هم به لحاظ تحصیل هم به لحاظ معنویت در سطح بالایی هستند در این رقابت ها حضور پیدا می کنند چرا که سبب افزایش ضریب نفوذ و تأثیرگذاری نخبگان قرآنی در جامعه می شوند.
همچنین آئین اختتامیه سی و پنجمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان کشور، از ساعت ۱۸:۳۰ یکشنبه ۲۵ آبان ماه با سخنرانی مجازی وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری و معاون فرهنگی و اجتماعی این وزراتخانه به میزبانی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می شود.
گفتنی است پخش زنده این رویداد از طریق صفحه رسمی اینستاگرام دانشگاه صنعتی اصفهان به نشانی https://instagram.com/iut_news و کانال رسمی آپارات این دانشگاه به آدرس https://aparat.com/iutnews در دسترس خواهد بود.
ل.س ۴۲/ ر. ب ۴۵

کلید واژه ها: صنعتی اصفهان