با میزبانی پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی ؛

دوازدهمین همایش بین‌المللی علوم ورزشی برگزار شد

تعداد بازدید:۶۱۷
دوازدهمین همایش بین‌المللی علوم ورزشی با مشارکت اساتید برجسته داخلی و خارجی به صورت مجازی برگزار شد.
دوازدهمین همایش بین‌المللی علوم ورزشی برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی، در آئین اختتامیه این رویداد پس از ارائه توضیحات و گزارش کوتاهی توسط هریک از دبیران، مسئولان و مدیران برگزارکننده همایش، پیامی از طرف اولگ ماتیتسین وزیر ورزش کشور روسیه و رئیس فدراسیون جهانی ورزش‌های دانشگاهی برای حاضران ارائه شد.
در پایان نیز ۲۰ سخنران برتر در هریک از پنل‌های همایش و ۷ پوستر برتر در گرایش‌های مختلف معرفی شدند.همچنین ۳ پژوهشگر برتر، برنده چهارمین دوره جایزه بین‌المللی پژوهشگر جوان شدند.
این مسابقه همزمان با همایش و باهدف ایجاد انگیزه و کمک به تقویت روحیه پژوهشگری در قشر جوان دانشگاهی و استعدادیابی درزمینهٔ پژوهش‌های حوزه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی (مباحث فناوری، کاربردی و تحقیقات بالینی) برگزار شد.
با توجه به عدم برگزاری همایش دوازدهم در اسفند سال گذشته به دلیل بحران شیوع بیماری کرونا و تداوم این مشکل در سطح کشور، این همایش با مشارکت و همکاری ۱۶ دانشگاه، چند فدراسیون ورزشی و سازمان مرتبط با موضوع همایش، در تاریخ ۱۹ الی ۲۲ آبان ماه، برگزار شد. همچنین، بیش از ۴۰۰ عضو هیأت علمی از حدود ۳۵ دانشگاه کشور به‌عنوان کمیته علمی مشارکت و بیش از ۱۰۰ عضو هیأت علمی به‌عنوان اعضای هیأت رئیسه پنل‌ها، مدیریت این رویداد علمی را بر عهده داشتند.
در این همایش از ۷۵۱ مقاله ارسالی، ۵۸۰ مقاله موردپذیرش قرار گرفتند که از این تعداد، ۱۱۰ مقاله به صورت سخنرانی و باقی موارد در قالب پوستر، ارائه شدند و ۲۹ استاد برجسته بین‌المللی نیز به‌عنوان سخنران کلیدی و یا مدرس کارگاه، مشارکت داشتند. همچنین در حاشیه این همایش، ۸ کارگاه آموزشی و ۶ نشست تخصصی نیز برگزار شد.
گفتنی است این همایش با حضور دکترعلی شریف نژاد رئیس پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی و رئیس همایش، دکترمحمد شریعت زاده دبیر کل همایش، دکترعلی کاشی دبیر علمی همایش، دکترهادی روحانی دبیر اجرایی همایش و تنی چند از مدیران همایش، اعضای هیأت علمی وکارمندان پژوهشگاه و مشارکت آنلاین و غیرحضوری جمعی از دانشجویان، اساتید و پژوهشگران برگزار شد.
ل.س ۴۲/ ر. ب ۴۵

کلید واژه ها: پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی