در راستای توسعه همکاری های علمی ، بین المللی صورت گرفت:

همکاری دانشگاه فناوری های نوین سبزوار با مرکز مطالعات و همکاری های علمی بین‌المللی وزارت علوم

۱۸ آبان ۱۳۹۹ | ۱۳:۰۰ کد : ۵۸۰۳۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۴۷
دانشگاه فناوری های نوین سبزوار با مرکز مطالعات و همکاری های علمی بین‌المللی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری دردستیابی به خواص مکانیکی و سایشی فوق العاده در کامپوزیت جدید زمینه با آلیاژ آنتروپی بالای FeCoCoMnNi تقویت شده با CNT+GNP" قرارداد پژوهشی مشترک امضا کردند.
همکاری دانشگاه فناوری های نوین سبزوار با مرکز مطالعات و همکاری های علمی بین‌المللی وزارت علوم

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه فناوری های نوین سبزوار، این طرح پژوهشی با حمایت ۵۰۰ میلیون ریال، توسط دکترحمیدرضا عزت پور، عضو هیات علمی دانشگاه فناوری های نوین سبزوار به عنوان مجری داخلی، پروفسور سیدعبدالکریم سجادی از دانشگاه فردوسی مشهد، پروفسور Manoj Gupta از دانشگاه ملی سنگاپور و دکتر مرضیه ترابی پاریزی از دانشگاه فناوری های نوین سبزوار به عنوان همکاران اصلی طرح به سرانجام خواهد رسید.
دکترعزت پور درخصوص این طرح پژوهشی گفت: در این پژوهش تاثیر نانو ورقه های گرافنی و نانو لوله کربنی روی خواص مکانیکی و سایشی یک آلیاژ با آنتروپی بالا مورد بررسی قرار می گیرد. این کامپوزیت زمینه فلزی به عنوان نسل جدیدی از کامپوزیت های زمینه فلزی با خواص مکانیکی مطلوب می تواند کاربردهای متنوعی بر اساس دمای کاری به صنایع گوناگون معرفی کند.
از جمله کاربردهای این کامپوزیت ها در دمای پایین، می توان به تولید قطعات کاربردی در صنعت گاز طبیعی و مایع، مواد ساختاری برای ابر رساناها در راکتورهای ذوب و قسمت های بیرونی فضا پیماها و زیردریایی ها اشاره کرد. از کاربردهای آن در دمای بالا نیز، ساخت قالب، ابزار، پره های توربین و موتور جت (که اغلب از آلیاژهای تیتانیوم ساخته می شود) می باشد.
گفتنی است دانشگاه ملی سنگاپور رتبه ۱۱ جهان را بر اساس رتبه‌بندی دانشگاهی کیو اس دارد و ارتباط تحقیقاتی بین دانشگاهی می تواند کمک شایانی در زمینه توسعه پژوهشی دانشگاه داشته باشد.
ل.س ۴۲/ ر. ب ۴۵

کلید واژه ها: فناوری های نوین سبزوار


( ۱ )