به میزبانی دانشگاه تبریز؛

جشنواره هنری محمد؛ پیامبر صلح و مهربانی برگزار می‌شود

۱۷ آبان ۱۳۹۹ | ۱۳:۵۲ کد : ۵۸۰۲۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۹۱۳
جشنواره هنری "محمد؛ پیامبر صلح و مهربانی " در قالب ‌پوستر و کاریکاتور با همکاری دانشگاه‌های سراسر کشور در دانشگاه تبریز برگزار می شود.
جشنواره هنری محمد؛ پیامبر صلح و مهربانی برگزار می‌شود
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه تبریز، محسن بابازاده مدیر روابط عمومی دانشگاه تبریز با اعلام این خبر گفت: این جشنواره هنری در راستای اظهارات اسلام ستیزانه "امانوئل مکرون" رئیس جموری فرانسه، در اهانت به ساحت قدسی رحمه للعالمین، حضرت رسول اکرم (صلی الله علیه و آله)، در قالب پوستر و کاریکاتور در بین دانشگاهیان برگزار خواهد شد.
وی در ادامه بیان مهربانی حضرت محمد (ص)، نفی سیاست ایجاد تنش بین ادیان و تمدن ها، نفی فرهنگ تروریسم و تروریسم فرهنگی، تبدیل نفرت پراکنی به بذل مهر و محبت، تعامل ادیان به جای تقابل، رد استفاده ابزاری از دین توسط تروریستها، رد استفاده ابزاری از دموکراسی و حقوق بشر توسط نیروهای به ظاهر متمدن و پاسخ هنرمندانه به بی حرمتی را از جمله محورهای اصلی این جشنواره بیان کرد و افزود: علاقمندان برای شرکت در این جشنواره تا ۲۸ آبان ماه سال جاری فرصت دارند که آثار خود را از طریق پیام رسان واتساپ به شماره تلفن ۰۹۱۴۴۱۰۷۸۲۰ ارسال کنند.
وی انتخاب آثار و داوری این جشنواره را ۹ آذرماه ۱۳۹۹ اعلام کرد و یادآور شد: آثار منتخب جشنواره هنری "محمد؛ پیامبر مهربانی" ۱۶ آذرماه اعلام خواهد شد.
مدیر روابط عمومی دانشگاه تبریز با تاکید بر اینکه هنرمندان می بایست از قشر دانشگاهی (اعضای هیأت علمی، کارکنان و دانشجویان) باشند، تصریح کرد: هنرمندان دانشگاهی بدون هیچ محدودیتی با ثبت نام می توانند در این فراخوان شرکت کنند و هر هنرمند می تواند ۳ اثر، ارسال نماید.
به گفته وی در هر یک از گروه‌های اعلام شده در این فراخوان، ۱۰ اثر با اعطای لوح تقدیر به عنوان آثار برتر معرفی و به پنج اثر برتر، لوح تقدیر و جوایزی تعلق خواهد گرفت و از هر گروه ۲۰ اثر به مراحل نمایشگاه و چاپ در کتاب راه خواهند یافت.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴
 

( ۳ )