با حضور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم؛

نشست شورای صنفی اعضای غیرهیئت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی برگزار شد

۱۲ آبان ۱۳۹۹ | ۱۴:۲۵ کد : ۵۷۹۵۲ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۲۷۸۴
نشست شورای صنفی اعضای غیرهیئت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی، با حضور دکتر محمدتقی نظرپور، معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر اباصلت خراسانی مدیرکل منابع انسانی و پشتیبانی این وزارت و نمایندگان این شورا برگزار شد.
نشست شورای صنفی اعضای غیرهیئت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست، دکتر نظرپور، درخصوص اقدامات مؤثر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در راستای تحقق موضوع افزایش ۵۰% فوق‌العاده‌ها از جمله مکاتبات متعدد مقام محترم وزارت با معاون اول رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و سایر مکاتبات و جلسات کارشناسی این معاونت با سازمان مذکور توضیحاتی ارائه کرد.
وی افزود: اعتبار مورد نیاز برای افزایش ۵۰ درصدی ضرایب مربوطه در برآورد اعتبارات دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و پارک‌های علم و فنآوری پیش‌بینی و برای منظور نمودن در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال شده است.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در ادامه تصریح کرد: مطابق با مکاتبات صورت گرفته خواستار همسان‌سازی حقوق و مزایای اعضای غیرهیئت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شده‌ایم.
در پایان دکتر نظرپور از برگزاری اینگونه جلسات با دستور کار مشخص ابراز خرسندی نمود.
اعضای شورای صنفی اعضای غیرهیئت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی نیز در این نشست ضمن تشکر و قدردانی از تشکیل جلسه مذکور و ابراز امیدواری برای تداوم و استمرار اینگونه جلسات اهم خواسته‌های خود را از قبیل اعمال افزایش ۵۰ درصد فوق‌العاده‌ها به صورت کامل و همچنین تناقض و تفاوت در اعمال مدارک تحصیلی اعضاء و افزایش ضریب عائله‌مندی و حق اولاد در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی مطرح کردند.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷


( ۱۷ )