به میزبانی دانشگاه علوم کشارزی و منابع طبیعی ساری؛

دومین همایش ملی قرآن و انگاره های علوم زیستی برگزار می‌شود

۱۰ آبان ۱۳۹۹ | ۱۴:۰۰ کد : ۵۷۹۱۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۷۲
دومین همایش ملی قرآن و انگاره های علوم زیستی، اسفندماه ۱۳۹۹ به میزبانی دانشگاه علوم کشارزی و منابع طبیعی ساری برگزار می‌شود.
دومین همایش ملی قرآن و انگاره های علوم زیستی برگزار می‌شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه علوم کشارزی و منابع طبیعی ساری، دکتر قربانعلی نعمت زاده دبیر دومین همایش ملی قرآن و انگاره های علوم زیستی در این باره گفت: توجه به گستردگی علوم و ارتباط میان آنها موجب شده است تا در کنار تخصص گرایی، لزوم توجه به مباحث میان رشته ای بیش از پیش احساس شود.
وی با بیان اینکه در میان مباحث عمیق قرآن کریم هم از این جهت که متعرض بسیاری از علوم گردیده و هم به عنوان کتابِ مرجع مسلمانان می‌باشد، افزود: همه محققان آزاداندیش می‌توانند نقش بی‌بدیلی در پیشرفت بشر داشته باشد.
دکتر نعمت زاده با اشاره به اینکه پژوهشگران دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری خاصه پژوهشکده ژنتیک و زیست فناوری کشاورزی طبرستان درصدد هستند با توسعه و بسط مفاهیم قرآنی و استفاده از آموزه های قرآن در هستی شناسی خاصه در علوم زیستی گامی فراخور بردارند اظهار داشت: خوشبختانه با تاسیس مرکز پژوهش های قرآن و علوم طبیعی از سال ۱۳۹۵ در دانشگاه و برگزاری چند کارگاه مهارت افزائی پژوهش های میان رشته ای با محوریت قرآن و نیز یک دوره غیر رسمی و یک دوره رسمی همایش ملی با عنوان «قرآن و انگاره های علوم زیستی» و نیز انتشار مقالات در زمینه قرآن و علوم طبیعی، تلاش های خوبی در بسط و توسعه فرهنگ قرآنی خصوصاً مطالعات میان رشته ای قرآن و علوم زیستی انجام شده است.
وی خاطرنشان کرد: اولین همایش ملی پژوهش های قرآن و انگاره های علوم زیستی در سال ۱۳۹۷ در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری برگزار گردید که تعداد ۹۶ مقاله دریافت و تعداد ۸ مقاله به صورت سخنرانی و مابقی به‌صورت پوستری در دسترس عموم قرار گرفت.
دبیر دومین همایش ملی قرآن و انگاره های علوم زیستی اظهار امیدواری در این دوره از همایش نیز از نظر کیفی و کمی شاهد آثار بیشتری باشیم.
وی در خاتمه بیان کرد: علاقه مندان مباحث میان رشته ای قرآن و علوم زیستی جهت مشارکت علمی و ارائه مقاله می‌توانند به سایت همایش به آدرس http://qans2.sanru.ac.ir مراجعه فرمایند.
ل.م ۵۴


( ۱ )