معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم:

تلاش مجموعه‌های کانونی در خلق آثار هنری با رویکرد اجتماعی در خور تحسین است

۱۰ آبان ۱۳۹۹ | ۱۰:۱۳ کد : ۵۷۸۹۸ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۱۴۲۲
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در آئین پایانی نهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه و عکس دانشجویان امید در سخنانی ضمن تمجید از آثار ارسالی به جشنواره گفت: تلاش مجموعه‌های کانونی در تولید آثار هنری با رویکرد اجتماعی در خور تحسین است.
تلاش مجموعه‌های کانونی در خلق آثار هنری با رویکرد اجتماعی در خور تحسین است

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامرضا غفاری در این مراسم که از طریق ویدئو کنفرانس سخن می‌گفت، اظهار داشت: عرصه هنر، دارای قابلیت های چشم‌گیری در پرداختن به موضوعات اجتماعی است.
وی افزود: این عرصه به واسطه برخورداری از ظرافت و در عین حال لطافت می تواند بسیاری از موضوعات را مورد مداقه قرار داده و به دلیل تأثیری که در بین قشرهای مختلف به ویژه جوانان دارد می‌تواند راهگشا باشد.
دکتر غفاری برگزاری جشنواره فیلم کوتاه و عکس را فرصتی برای تبیین ارزش‌های فرهنگی جامعه دانست و افزود: تولید کالاهای فرهنگی همچون فیلم و عکس نقش مهمی در اعتلای فرهنگ جامعه ایفا می‌نماید و هر رویدادی که بتواند موجب تقویت نظام تولید این قبیل کالاها شود از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
وی شرایط پیش آمده ناشی از شیوع بیماری کرونا را نیازمند کنش‌گری مضاعف اهالی هنر در افزایش امید و نشاط جامعه دانست و خاطر نشان کرد: جشنواره فیلم کوتاه و عکس امید می‌تواند پیوند میان دانشجویان هنرمند را با سایر دانشجویان و نیز با دیگر اقشار جامعه تحکیم بخشد.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در ادامه توجه دانشجویان هنرمند به ویژه دانشجویان عضو کانون‌های فرهنگی در خلق آثار هنری با رویکرد اجتماعی را ستود و افزود: مسؤلیت‌پذیری مجموعه‌های کانونی در ورود مؤثر به موضوعات اجتماعی از قبیل آسیب‌های اجتماعی دارای ارزش و اهمیت فوق‌العاده‌ای است که این نقش‌آفرینی می تواند کمک حال دستگاه‌های مسئول در این زمینه باشد.
دکتر غفاری در بخش دیگری از سخنان خود همراهی استادان دانشگاه‌ها و راهنمایی‌های آنان را برای دانشجویان هنرمند بسیار مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: این همراهی می‌تواند موجب غنای بیشتر آثار هنری دانشجویان شود.
وی از تلاش های مسؤلان دانشگاه خلیج فارس برای برگزاری این رویداد باشکوه و نیز هیأت داوران و دیگر عوامل این جشنواره از جمله دبیر و اعضای دبیرخانه تقدیر کرد.
دکتر غفاری در پایان از کلیه شرکت‌کنندگان در این جشنواره که موجب ایجاد شور و رقابت شدند تشکر نمود و به برگزیدگان تبریک گفت.
ل.م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷