با حضور مدیر کل پشتیبانی امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم:

رویداد کارآفرینی دانشجویان دختر استان‌های خراسان رضوی، شمالی و سمنان در دانشگاه حکیم سبزواری برگزار شد

۱۰ آبان ۱۳۹۹ | ۰۸:۱۳ کد : ۵۷۸۸۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۵۴
نخستین رویداد کار، مهارت و نوآوری دانشجویان دختر دانشگا‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی و سمنان با عنوان "کمند" در دانشگاه حکیم سبزواری به کار خود پایان داد.
رویداد کارآفرینی دانشجویان دختر استان‌های خراسان رضوی، شمالی و سمنان در دانشگاه حکیم سبزواری برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه حکیم سبزواری، این رویداد با حضور مهندس عسکری مدیر کل پشتیبانی امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و همچنین سخنرانی وبیناری دکتر جواهری معاون برنامه‌ریزی معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری و دکتر شاد معاون استانداری خراسان رضوی در سالن همایش‌های بین‌المللی دانشگاه حکیم سبزواری برگزار شد.

مهندس عسکری در سخنرانی خود در اختتامیه این رویداد گفت: این وزارتخانه با همکاری معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری نخستین رویداد کار، مهارت و نوآوری دانشجویان دختر دانشگاه‌های کشور تحت عنوان «کمند» را برگزار می‌کند که برای اجرای این طرح، ۱۰ دانشگاه از جمله دانشگاه حکیم سبزواری در سطح کشور انتخاب شده‌اند.

وی افزود: آشنایی دانشجویان با مفاهیم کارآفرینی، ایجاد ارتباط بین دانشجویان با شرکت‌های دانش‌بنیان، پارک‌های علم و فناوری و صندوق حمایت از کارآفرینی، ارائه محصولات دانشجویان جهت بازدید صاحبان صنایع و ایجاد فضای بانشاط از جمله اهداف برگزاری این رویداد است.

مهندس عسکری با بیان اینکه قرار است صندوق نوآوری امید از ایده‌های برتر حمایت مالی و تسهیلاتی کند، گفت: امیدواریم بتوانیم با این طرح، مهارت‌های کارآفرینی را در بین دانشجویان دختر تقویت کنیم.

در ادامه معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه حکیم سبزواری گفت: محورهای این رویداد عبارت از هنرهای تجسمی، صنایع دستی، صنایع غذایی، پوشاک، طراحی داخلی، محیط زیست، تکنولوژی و علوم مهندسی بود.

صادقی با اشاره به اینکه ۶۰ اثر به دبیرخانه رویداد ارسال شد، اظهار داشت: با توجه به شیوع کرونا این آثار در نمایشگاهی به صورت مجازی در معرض دید عموم قرار گرفت.

وی برگزاری کارگاه آموزشی "چگونه دخترانه کارآفرین شویم"، کارگاه آموزشی کارآفرینی "از ایده تا عمل" و وبینار "معرفی الگوهای موفق کارآفرینی" را از جمله برنامه‌های جنبی این رویداد نام برد.

ل. م ۵۴