وزیر علوم در پیامی به آیین بزرگداشت دکتر توسلی در دانشگاه تهران تاکید کرد:

نقش تعیین‌کننده آثار ارزشمند دکتر توسلی در آموزش دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها

۰۷ آبان ۱۳۹۹ | ۱۷:۵۰ کد : ۵۷۸۴۶ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۱۱۸۲
در پیام دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، به آیین بزرگداشت دکتر غلامعباس توسلی که توسط دکتر غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم قرائت شد، آمده است: آثار ارزشمند به جا مانده از وی در آموزش دانش‌آموختگان زیادی که بسیاری از آنها اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی کشور هستند، نقش تعیین کننده‌ای داشته است.
نقش تعیین‌کننده آثار ارزشمند دکتر توسلی در آموزش دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، متن پیام تسلیت دکتر غلامی به شرح زیر است:

انالله و انا الیه راجعون
خبر درگذشت دکتر غلامعباس توسلی، استاد دانشگاه تهران موجب تاثر و تالم در جامعه علمی کشور و همکاران ایشان گردید. وی در خانواده بزرگ علوم اجتماعی ایران استادی نام آشنا و برخوردار از مراتب بلند علمی است که آثار ارزشمندی را از خود بر جای گذاشته و در آموزش دانش‌آموختگان زیادی که بسیاری از آنها اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی کشور هستند، نقش تعیین‌کننده‌ای داشته است.
دکتر توسلی در سال ۱۳۸۰ به‌عنوان پژوهشگر برجسته، در سال ۱۳۸۱ استاد برگزیده دانشگاه تهران و در سال ۱۳۸۳ استاد نمونه کشوری شناخته شده‌اند و در یازدهمین جشنواره بین‌المللی فارابی، به‌عنوان استاد پیشکسوت علوم انسانی ایران انتخاب و مورد تجلیل قرار گرفتند. افزون‌بر این در سمت‌های مختلف اجرایی دانشگاهی چون ریاست دانشگاه اصفهان، عضو پیوسته فرهنگستان علوم ایران، پایه‌گذاری انجمن جامعه‌شناسی ایران و رئیس دانشکده علوم اجتماعی خدمت کرده که بی‌گمان ثمرات این فعالیت‌‌ها در کارنامه پربار و پر برکت این استاد فرهیخته ماندگار خواهد ماند.
وظیفه خود می‌دانم فقدان این استاد گرانقدر را خدمت خانواده محترم آن مرحوم و همه دوستداران و عالمان علوم اجتماعی تسلیت عرض کنم و از درگاه ایزد متعال برای روح و روان ایشان آمرزش و مغفرت مسئلت نمایم.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷