با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری صورت گرفت؛

بهره برداری از پارک علم و فناوری غیاث‌الدین جمشید کاشانی

۰۷ آبان ۱۳۹۹ | ۱۲:۱۲ کد : ۵۷۸۳۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۶۸
دکترسورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری ضمن بازدید از مرکز نوآوری و تجاری سازی دانشگاه کاشان ، پارک علم و فناوری غیاث‌الدین کاشانی در شهرستان کاشان را افتتاح شد.
بهره برداری از پارک علم و فناوری غیاث‌الدین جمشید کاشانی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه کاشان، در این بازدید دکترستاری از محصول دانش بنیان دانشجویان دانشگاه کاشان که شامل طراحی و ساخت شاسی و سیستم نوین تعلیق خودرو وانت نیسان جهت حرکت روی سه چرخ میشد، رونمایی کرد.
این خودرو که به مدت دو سال طراحی شده است، ظرفیت حمل ۵/۵ تن بار را دارد.
افتتاح رسمی پارک علم و فناوری غیاث‌الدین جمشید کاشانی از دیگر برنامه‌های سفر دکتر ستاری به کاشان بود این. پارک علم و فناوری در شهرستان کاشان با همکاری مشترک شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان و دانشگاه کاشان در مجموعه مرحوم آیت‌ا… یثربی با مساحت حدود ۲هکتار با اخذ موافقت اصولی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تاسیس شد.
رئیس پارک علم و فناوری غیاث الدین جمشید کاشانی دانشگاه کاشان گفت: موقعیت استثنایی استان اصفهان و بویژه شهرستان کاشان در مرکز کشور با صنایع بزرگی نظیر صنعت فرش و صنایع نساجی، صنعت اسانس و گیاهان دارویی، صنایع فولاد، صنعت خودرو و وجود شهرک‌های صنعتی به همراه پتانسیل بالای فارغ التحصیلان دانشگاه‌های منطقه کاشان، ضرورت وجود پارک علم و فناوری که هدف اصلی آن افزایش ثروت در منطقه از طریق ارتقای فرهنگ نوآوری و رقابت سازنده میان شرکت‌های دانش‌بنیان است را دو چندان نموده‌است.
دکترمحمد نظیفی فرد تعداد واحدهای مستقر در این مرکز را ۲۸ شرکت و هسته عنوان کرد و گفت: پارک علم و فناوری غیاث الدین کاشانی با بهره‌مندی از مزایای قانونی مناطق آزاد دارای امکانات خاص جهت استقرار واحدهای فناور رشد یافته و واحد تحقیق و توسعه صنایع بزرگ می‌باشد. و شرایطی را برای متقاضیان فراهم می کند تا ضمن شناخت بهتر از نقاط قوت، ضعف، فرصت‌ها و تهدیدهای پیش رو با دنیای واقعی بازار و تجارت، بهتر آشنا شوند.
همچنین با حضور معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور ساختمان سه‌گانه رصدخانه ملی ایران در ارتفاعات گرگش کامو به عنوان یکی از مهم ترین طرح‌های فن‌آورانه کشور به بهره برداری می رسید.
بازدید از آزمایشگاه NMR دانشگاه کاشان از دیگر برنامه های معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در این سفر بود.

ل. س ۴۲/‏ ر. ب ۴۵

کلید واژه ها: کاشان


( ۱ )