بر اساس آخرین اطلاعات مستخرج از سامانه نماگر کووید-۱۹ اعلام شد؛

روند افزایشی رشد روزانه شیوع بیماری در کشور/ بالاترین میزان متوسط رشد روزانه فوتی

۰۷ آبان ۱۳۹۹ | ۰۸:۲۵ کد : ۵۷۸۲۲ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۹۰۹
اطلاعات مستخرج از سامانه نماگر کووید-۱۹ (ISC COVID-۱۹ Visualizer) نشان می‌دهد، میزان متوسط رشد روزانه مبتلایان کشور از ۰.۵۹ درصد در شهریورماه به ۰.۸۴ درصد در مهرماه افزایش یافته است.
روند افزایشی رشد روزانه شیوع بیماری در کشور/ بالاترین میزان متوسط رشد روزانه فوتی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، میزان جمعیت کل بیماران کشور با افزایش بیش از ۱۲۰ هزار نفر در یک‌ماه گذشته از ۴۲۵۴۸۱ نفر در شهریورماه به ۵۴۵۲۸۶ نفر در مهرماه رسیده است. بنابراین افزایش روزانه ۲۵۰۰ نفر در شهریورماه به بیش از ۴۵۰۰ نفر در مهرماه را شاهد هستیم. اگر این روند ادامه داشته باشد در آخر آبان ماه جمعیت مبتلایان در کشور به بیش از ۷۰۰ هزار نفر خواهد رسید.
بررسی‌ها نشان می‌دهد که میزان متوسط نرخ روزانه فوتی کشور نیز از ۰.۶ درصد در شهریورماه به ۰.۸۳ درصد در مهرماه افزایش یافته و بدین ترتیب ایران دارای بالاترین میزان متوسط نرخ روزانه فوتی در میان ۱۳ کشور همزمان (کشورهایی که انتشار بیماری در آنها تقریباً به طور همزمان پدید آمد: چین، ایران، روسیه، ترکیه، برزیل، اسپانیا، آمریکا، فرانسه، کانادا، انگلیس، آلمان، پاکستان وایتالیا) می‌باشد.
میزان متوسط نرخ روزانه فوتی کشورهای روسیه ۰.۸۳ درصد، ترکیه ۰.۷۷ درصد، برزیل ۰.۴۲ درصد و اسپانیا ۰.۳۹ درصد می باشد. جهت اطلاع میزان متوسط نرخ رشد روزانه فوتی سایر کشورها از جمله آمریکا، فرانسه، کانادا، انگلیس، آلمان، پاکستان و ایتالیا کمتر از ۰.۳ درصد می‌باشد. ضمناً میانگین رشد روزانه فوتی دنیا از ۰.۶۲ درصد در شهریورماه به ۰.۵۴ درصد در مهرماه کاهش یافته است.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷


( ۱ )