به میزبانی دانشگاه خلیج فارس؛

نهمین جشنواره ملی فیلم و عکس دانشجویان سراسر کشور (امید) آغاز به کار کرد

۰۶ آبان ۱۳۹۹ | ۰۸:۱۱ کد : ۵۷۷۹۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۳۴
نهمین جشنواره ملی فیلم و عکس دانشجویان سراسر کشور (امید) در دانشگاه خلیج فارس به صورت مجازی آغاز به کار کرد.
نهمین جشنواره ملی فیلم و عکس دانشجویان سراسر کشور (امید) آغاز به کار کرد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه خلیج فارس، نهمین جشنواره ملی فیلم و عکس دانشجویی، به همت حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر و به میزبانی دانشگاه خلیج فارس در حال برگزاری است.

دکترحسین یزدان شناس، دبیر جشنواره ملی فیلم کوتاه و عکس دانشجویی، در این خصوص اظهار داشت: در طول فراخوان این جشنواره ۲۹۲ فیلم کوتاه، ۷۲ فیلمنامه، ۱۱۳۷ قطعه عکس به دبیرخانه جشنواره ارسال شد و سه هیئت، انتخاب فیلم‌های کوتاه را انجام دادند که در مجموع از بین ۲۹۲ فیلم ارسالی ۷ انیمیشن، ۵ فیلم مستند، ۶ فیلم تجربی، ۷ فیلم صدثانیه‌ای، ۲۵ فیلم داستانی و ۱۰ فیلم ویژه پذیرفته شدند و مجموعاً ۶۰ فیلم در جشنواره انتخاب شد و با توجه به برگزاری برخط از پلت فرم VOD برای پخش فیلم‌های کوتاه استفاده خواهد شد.

به گفته وی، با کمک این پلت فرم و برای اینکه مخاطب فیلم‌ها را به حداکثر برسانیم هیچ بلیط یا حق اشتراکی برای افراد در نظر گرفته نشده است و فیلم‌ها از صبح دوشنبه پنجم آبان‌ماه تا هشتم آبان‌ماه که اختتامیه جشنواره خواهد بود برای همگان به صورت رایگان به نمایش در می آید.

دکتر یزدان شناس تصریح کرد: در بخش عکس نیز هیئت انتخاب جشنواره از میان ۱۱۳۷ عکس، ۳۰ عکس را در بخش دوربین حرفه‌ای، ۱۵ عکس را در بخش عکس‌های موبایلی و ۷ عکس رادر بخش عکس ویژه انتخاب کرده است که به صورت گالری مجازی به نمایش در خواهند آمد و لینک دسترسی به گالری برخط با شروع جشنواره منتشر خواهد شد. همچنین در بخش فیلمنامه هم ۷۲ اثر به جشنواره ارسال شده که فایل pdf آن توسط داوران بررسی و ارزیابی شد و نتایج داوری‌ها در روز اختتامیه جشنواره اعلام می‌شود.

وی افزود: دبیرخانه این جشنواره از آذرماه سال گذشته شکل گرفت و فراخوان آن منتشر شد و مقرر گردید پس از ماه مبارک رمضان و در هفته اول خرداد ماه جشنواره برگزار شود اما به مسئله شیوع بیماری کرونا برخورد کردیم و با هماهنگی شورای سیاست‌گذاری تصمیم گرفته شد که برگزاری جشنواره به تعویق افتد و در نهایت با توجه به تحرک جو دانشگاهی تصمیم گرفته شد که جشنواره به شکل آنلاین برگزار شود.

ل.م ۵۴


( ۲ )