به میزبانی دانشگاه سیستان و بلوچستان؛

همایش مجازی نانوفوتونیک ایران ۱۳۹۹ برگزار شد

۰۵ آبان ۱۳۹۹ | ۱۲:۳۸ کد : ۵۷۷۸۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۲۶
همایش مجازی نانوفوتونیک ایران ۱۳۹۹ به میزبانی دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد.
همایش مجازی نانوفوتونیک ایران ۱۳۹۹ برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه سیستان و بلوچستان، این اولین دوره از این همایش ملی می‌باشد که با همکاری انجمن اپتیک و فوتونیک ایران برگزار شد. با توجه به شیوع بیماری کووید ۱۹ و اهمیت حفظ سلامت جامعه با رعایت موازین بهداشتی و فاصله فیزیکی، این همایش به‌صورت مجازی برگزار شد.
در این همایش دو روزه، نانوفوتونیک پیشگامان کشور در محورهای تخصصی افزاره‌ها و مواد پلاسمونی و فوتونی نانومقیاس، نانو اپتوالکترونیک، مواد نوری دوبعدی، فرا مواد و فرا سطوح، برهم‌کنش نور و ماده، حسگرهای فوتونی نانومقیاس، نقاط کوانتومی و مراکز رنگی، اندازه‌گیری بر پایه نور- انبرک نوری و پلاسمونی، بیوفوتونیک، نور ابر سریع و مگنتوفوتونیک، آخرین دستاوردهای خود را به اشتراک گذاشتند.
همچنین درمجموع ۷۴ مقاله به دبیرخانه علمی انجمن ارسال شد که از این تعداد ۵۴ مقاله توسط کمیته علمی همایش پذیرش شد. مقالات پذیرفته‌شده در قالب دو نشست موازی در سه نوبت و به صورت از پیش ضبط‌شده و با حضور ارائه‌دهنده مقاله ارائه شد.
از دیگر خصوصیات این همایش دعوت از برجسته‌ترین اساتید بین‌المللی به‌عنوان سخنرانان کلیدی بود تا آخرین دستاوردهای خود را به اشتراک‌گذارند.

ل. س ۴۲/‏ ر. ب ۴۵

کلید واژه ها: سیستان و بلوچستان


( ۲ )