دو مرکز نوآوری در دانشگاه علم و صنعت ایران افتتاح شد

۳۰ مهر ۱۳۹۹ | ۰۷:۲۹ کد : ۵۷۷۱۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۰۷
«مرکز نوآوری انرژی» و «مرکز نوآوری هیدروتک» با حضور دکترسورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، در دانشگاه علم و صنعت ایران افتتاح شد.
دو مرکز نوآوری در دانشگاه علم و صنعت ایران افتتاح شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه علم و صنعت ایران، این مراسم با برگزاری نشست در سالن جلسات ساختمان مرکزی دانشگاه علم و صنعت ایران با حضور دکترستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و هیات همراه، دکتر ذاکری رییس دانشگاه، دکتر دوایی مرکزی معاون پژوهش و فناوری، دکتر خان میرزا مدیر دفتر توسعه فناوری، تجاری سازی و کارآفرینی آغاز شد.
در این نشست پیشرفت تفاهمات صورت گرفته بین دانشگاه و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و فعالیت های آتی مورد گفت‌وگو و بررسی قرار گرفت.
در ابتدای این نشست، دکترذاکری رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران از حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در توسعه مراکز نوآوری در دانشگاه قدردانی کرد و به میزان سرمایه گذاری دانشگاه در پروژه های انجام شده، اشاره کرد.
در ادامه، دکتر دوایی مرکزی معاون پژوهش و فناوری و دکتر خان میرزا مدیر دفتر توسعه فناوری، تجاری سازی و کارآفرینی به تشریح و تبیین فعالیت مجموعه مراکز نوآوری در سال‌های گذشته، همچون پروژه مانا و نیترو و مجموعه.های در دست افتتاح (مرکز نوآوری انرژی و هیدروتک) و پروژه های در دست اقدام و آماده سازی، همچنین پروژه هایی در حوزه محیط زیست که وابسته به دستاورد خود دانشگاه می باشد، اشاره کرد و بر لزوم حمایت دولت از این مراکز تاکید کرد.
در خاتمه با حضور دکتر ستاری و هیات همراه، دو مرکز نوآوری انرژی و هیدروتک افتتاح و مورد بازدید قرار گرفت.
مرکز شتابدهی نوآوری و تجاری سازی فناوری هیدروتک، بستری برای حمایت از توسعه زیرساختها و فناوری های عمیق در حوزه آب و انرژی است. فعالیت این مرکز در امتداد توسعه و تجاری سازی فعالیت های پژوهشکده هیدرودینامیک کاربردی و سامانه های دریایی می باشد و تلاش دارد با هم افزایی و فعال نمودن ظرفیت ها و توانایی های موجود در دانشگاه، رفع نیازهای صنعتی در قالب تولید دانش فنی و فناوری و راه اندازی و توسعه شرکت های دانش بنیان و تجاری سازی اهداف خود در مسیر تقویت اقتصاد دانش بنیان و استمرار تولید دانش و تبدیل آن به ثروت را تحقق دهد.
مرکز نوآوری انرژی نیز کوششی است جهت ایجاد بستری مناسب برای تجاری سازی نتایج تحقیقات، ایجاد زمینه کارآفرینی و نوآوری، رونق اقتصاد، ایجاد فرصت های شغلی جدید و تولید و توسعه محصولات پیشرفته قابل عرضه به بازار و کمک به تیم ها و گروه های کاری متخصص و فعال صاحب ایده های برتر. این مرکز مشاوره های ضروری و نیز خدمات و تجهیزات مناسب را برای رشد و ارتقای واحدهای کوچک و نوپایی که با تکیه بر علم، تخصص و فناوری دارای ایده های قابل تجاری شدن هستند، به آنها ارایه می دهد. خدماتی که در مرکز نوآوری انرژی به واحدهای فناوری ارائه می شود شامل: منتورینگ و راهبری، نظارت، خدمات مشاوره ای و آموزشی، خدمات پشتیبانی فنی، خدمات پشتیبانی عمومی، خدمات اطلاع ‌رسانی و خدمات مالی و اعتباری در دو دوره پیش رشد و رشد است.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: علم و صنعت ایران


( ۲ )