معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم:

خیرین آموزش عالی پشتوانه مستحکم علم و فناوری هستند

۲۹ مهر ۱۳۹۹ | ۲۲:۰۵ کد : ۵۷۷۱۰ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۱۱۴۹
دکترعلی اسلامی پناه، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیات و  فناوری اظهار داشت: خیرین آموزش عالی پشتوانه مستحکم علم و فناوری هستند.
خیرین آموزش عالی پشتوانه مستحکم علم و فناوری هستند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه کاشان، دکتر اسلامی پناه در حاشیه مراسم افتتاح، تکمیل و کلنگ‌زنی پروژه‌های دانشگاه کاشان از حضور و مشارکت خیرین دانشگاه کاشان قدردانی کرد و گفت: خیرین ارجمند، سنت حسنه و ابداع نوآورانه بسیار ارزنده‌ای را در عرصه علم و فناوری این دانشگاه به یادگار گذاشته‌اند که جای تقدیر دارد و مایه مباهات و افتخار و برای کل کشور الگو است.
وی به ارتقای این سنت حسنه در کل کشور اشاره کرد و افزود: در حال حاضر که اعتبارات دولتی جوابگوی نیازها و مشکلات دانشجویان در دانشگاه‌ها نیست خیرین پشتوانه بسیار ارزنده‌ای برای جوانان و حل مشکلات علم و فناوری می‌توانند باشند.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم افزود: با حضور انسان‌های نیکوکار می‌توان فکر و ایده‌های بزرگی که در بین جوانان‌مان هست ولی تجهیزات ندارند، را به عمل تبدیل کنند تا شکوفایی و توسعه علمی را در دانشگاه‌ها شاهد باشیم.
وی اظهار داشت: اگر قرار است جمهوری اسلامی جایگاه علم و فناوری کنونی در جهان را حفظ کند و آن را ارتقا بخشد، نیازمند حامیان بزرگ و انسان‌هایی با عزم و اراده کافی است که در کنار ایده‌ها، استادان، معلمان و دارندگان افکار بزرگ بایستند.
دکتر اسلامی‌پناه با بیان اینکه نهادهای بزرگی مانند وقف در کشور وجود دارد اما این نهادها هنوز نتوانستند عرصه علم را تکان دهند، خاطر نشان کرد: خیرانی که به دنبال سودجویی نیستند، توانسته‌اند عرصه علم و فناوری را در جامعه محقق کنند.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم با اشاره به اینکه امروز جهان، علم را منشا تمام قدرت‌ها می‌داند، علم باید روی شاخص‌ها حرکت کند و توسعه باید بر پایه علم‌محور باشد، گفت: مایه مباهات است که کاشان نخستین بنیاد خیران در عرصه علم، پژوهش و فناوری را در کشور در اختیار دارد.
وی به حمایت وزارت علوم از خیرین عرصه علم و فناوری اشاره کرد و اظهار داشت: دولت و مجلس باید با اختصاص بودجه و برداشتن موانع، راه را برای ورود خیرین در این عرصه هموار کنند تا با مشارکت این دو بخش بتوان مشکلات عرصه علم و فناوری را مرتفع ساخت.
دکتر اسلامی پناه با بیان اینکه دولت و وزارت علوم، همراه و همیار خیرین و واقفان است خاطر نشان کرد: یکی از برنامه‌هایی که در قوانین پیش‌بینی شده این است که اگر خیرین در عرصه خوابگاه‌های دانشجویی خوابگاه‌هایی را بسازند، سود آن از طرف سازمان امور دانشجویان وزارت علوم پرداخت و از پرداخت مالیات نیز معاف خواهند شد.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷


( ۲ )