با هدف زمینه‌سازی ایجاد اشتغال برای دانشجویان صورت گرفت؛

برگزاری «طرح جیکو» توسط محققان پارک علم و فناوری دانشگاه تهران

تعداد بازدید:۱۲۳۷
پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، با هدف زمینه‌سازی ایجاد اشتغال برای دانشجویان و آشنایی آنان با فضای کار واقعی طرح جیکو را برگزار می‌کند.
برگزاری «طرح جیکو» توسط محققان پارک علم و فناوری دانشگاه تهران

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، یکی از معضلات اصلی نسل جوان کشور پس از قبولی در کنکور و راهیابی به دانشگاه، عدم اطمینان از تأمین آینده شغلی است. فاصله میان آموخته‌های دانشگاهی و واقعیت کسب وکار، تمرکز بیشتر آموزش‌های دانشگاهی بر موضوعات تئوری و آکادمیک و فقدان تجربه کاری از جمله دلایل اصلی این چنین دغدغه‌هایی است.
به همین منظور پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، با استفاده از ظرفیت خود و با بهره‌گیری از شرکت‌های فناور عضو، توانسته جهت ایجاد فضایی عملی، اشتغال‌زایی دانشجویان در حین تحصیل و توانمندسازی آنان گام بردارد.
طرح جیکو (Job In Company) ، در راستای تبدیل شدن به دانشگاه کارآفرین و ایجاد فرصت‌های شغلی ایجاد شده است. در واقع جیکو، پاسخی به نیاز اشتغال دانشجویان و تأمین نیروی کار شرکت‌ها است.
از اهداف طرح جیکو، می‌توان هدایت دانشگاه به سمت دانشگاه کارآفرین، زمینه‌سازی ایجاد اشتغال برای دانشجویان، آشنایی دانشجویان با فضای کار واقعی، ترویج فرهنگ کارآفرینی، دسترسی آسان به نیروی کار دانشی برای شرکت‌ها و ایجاد شبکه ارتباطی بین دانشجویان و شرکت‌ها اشاره کرد.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴


( ۱ )