با همکاری پارک علم و فناوری گیلان و دانشگاه آستاراخان روسیه؛

وبینار بین‌المللی دفاتر انتقال فناوری و مالکیت فکری در حوزه دریای خزر برگزار شد

تعداد بازدید:۹۳۲
برگزاری اولین وبینار بین‌المللی در خصوص مالکیت فکری با عنوان "دفاتر انتقال فناوری و مالکیت فکری، فرصتها و چالش‌ها در حوزه دریای خزر" به صورت مشترک توسط پارک علم و فناوری گیلان و دانشگاه دولتی آستراخان روسیه برگزار شد.
وبینار بین‌المللی دفاتر انتقال فناوری و مالکیت فکری در حوزه دریای خزر برگزار شد
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری گیلان، این وبینار با حضور برخط ۱۱۷ نفر از پنج کشور از جمله ایران، روسیه، آذربایجان، قزاقستان و اندونزی با هدف ارتقای دفاتر انتقال فناوری در حوزه انتقال فناور و مالکیت فکری و با حضور ۳ مدرس بین‌المللی، برگزار شد.
دکتر امیر ملک پور معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری گیلان و عضو شبکه انتقال فناروی اتحادیه دانشگاه‌های دولتی کشورهای حاشیه دریای خزر در این‌باره گفت: ایجاد دفاتر انتقال فناوری به عنوان حلقه اتصال دانشگاه، صنعت در حوزه انتقال فناوری و مالکیت فکری در اسفندماه سال گذشته پیشنهاد و با هدف ایجاد ارتباطات بین المللی در راستای توسعه زیست بوم نوآوری و مالکیت فکری توسط پارک علم و فناروی گیلان ارائه شد.
وی درباره خدمات دفاتر انتقال فناوری در دانشگاه‌های اتحادیه CIS گفت: این دفاتر فناوری که در مؤسسات پژوهشی و آموزشی، دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری کشورهای حوزه دریای خزر(CIS) ایجاد شده و با ارتباط و ایجاد شبکه و با ارائه خدمات منتورینگ، مشاوره و آموزش در حوزه انتقال فناوری و مالکیت فکری، بستر انتقال فناوری و مالکیت فکری را برای صاحبان ایده و فناوری ایجاد نماید.
امیر ملک‌پور افزود: پارک علم و فناوری گیلان به عنوان یکی از اعضای اتحادیه دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری کشورهای حوزه دریای خزر (CIS) به دنبال این است که بتواند با استفاده از سازوکارهای مناسب و امکانات خود از جمله وجود دفتر فن بازار ملی و کارگروه مالکیت فکری در توسعه مالکیت فکری پیشرو باشد و با توجه به تعاملات خوب در اتحادیه CIS بتواند به شبکه انتقال فناوری از طریق ایجاد دفاتر انتقال فناوری در مؤسسات پژوهشی و دانشگاهی و پارک‌های علم و فناروی حوزه کشورهای دریای خزر کمک نماید.
معاون فناوری و نوآوری پارک علم وفناوری گیلان درباره این وبینار مشترک گفت: این وبینار مشترک با همکاری پارک علم و فناوری گیلان و دانشگاه آستاراخان روسیه برگزار شد که ساماندهی این رویداد بر عهده پارک علم و فناوری گیلان بوده و دانشگاه دولتی آستاراخان به عنوان رئیس کمیسیون علم، تحقیقات و فناوری اتحادیه (CIS) به عنوان دبیرخانه مالکیت فکری بوده و در آن دانشگاه مستقر می‌باشد.
ملک‌پور در خصوص برنامه‌های این اتحادیه گفت: طرح ایجاد دفاتر فناوری و مالکیت فکری به پیشنهاد پارک بود که خوشبختانه بعد از تصویب در اجلاس اتحادیه (CIS) به عنوان یکی از برنامه‌های نقشه راه سالیانه کمسیون علم وفناوری در آن اجلاس قرارداده شد و پارک علم و فناروی گیلان متولی برگزاری این دفاتر انتخاب شد.
شبکه دفاتر انتقال فناوری با پیشنهاد پارک‌های علم و فناوری گیلان در اسفندماه سال ۱۳۹۸ در کمیسیون علم، تحقیقات و فناوری ذیل اتحادیه دانشگاه‌های دولتی کشورهای حاشیه دریای خزر در دانشگاه آستراخان روسیه ایجاد و در ابتدای سال ۱۳۹۹، راه‌اندازی شد.
س. س ۵۱/ ل. م ۵۴