در قالب طرح ارتباط با صنعت انجام می گیرد:

امکان‌سنجی غنی سازی نمک طعام با آهن و فولیک اسید توسط پژوهشگران دانشگاه حکیم سبزواری

۲۸ مهر ۱۳۹۹ | ۱۳:۱۳ کد : ۵۷۶۶۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۸۴
امکان سنجی غنی سازی نمک طعام با آهن و فولیک اسیددر قالب طرح ارتباط با صنعت، توسط پژوهشگران دانشکده نفت و پتروشیمی دانشگاه حکیم سبزواری صورت می‌گیرد.
امکان‌سنجی غنی سازی نمک طعام با آهن و فولیک اسید توسط پژوهشگران دانشگاه حکیم سبزواری

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه حکیم سبزواری، این طرح ارتباط با صنعت بین دانشگاه حکیم سبزواری و شرکت تولید و تصفیه نمک طعام خوراکی نمکال سبزوار منعقد شده است و مجریان این طرح پژوهشی دکتر حمید حیدرزاده درزی، دکتر محمود فرخی و دکتر سید محمد مهدی نوری اعضای هیات علمی دانشکده نفت و پتروشیمی دانشگاه حکیم سبزواری هستند.
دکتر حیدرزاده با تشریح زوایای این طرح گفت: در این طرح بررسی های لازم جهت امکان سنجی تنظیم فرمول مناسب از ریز مغذی‌های آهن و فولیک اسید و همچنین بررسی تکنیک مناسب غنی سازی جهت رفع چالش های مذکور انجام خواهد شد.
عضو هیئت علمی مهندسی شیمی دانشگاه حکیم سبزواری با اشاره به اینکه غنی سازی مواد غذایی روشی کارآمد برای رفع کمبود مواد ریز مغذی نظیر ید، آهن در رژیم غذایی است، افزود: غنی سازی نمک طعام با ید، با توجه به قیمت مناسب و مصرف یکنواخت این ماده غذایی در بین اقشار مختلف جامعه حاملی ایده آل برای تامین مواد ریز مغذی و رفع کمبود های آنها است.
وی با تاکید بر اینکه کمبود آهن شایع ترین اختلال تغذیه ای در جهان در حال توسعه و شایع ترین علت کم خونی، اختلال رشد جنین، کاهش مهارت های حرکتی و ظرفیت یادگیری، کاهش فعالیت بدنی و کاهش ایمنی در برابر بیماری ها می باشد، گفت: اسیدفولیک به عنوان ماده غنی ساز فولات در صنایع غذایی و دارویی در سلول های مخاطی به متیل تترا هیدروفولات تبدیل شده و در خون رها می شود که کمبود آن در بزرگسالان می تواند منجر به کم خونی، افزایش حساسیت به عفونت، کاهش انعقاد خون و کاهش جذب مواد مغذی شود.
دکتر حیدرزاده ادامه داد: افزودن این مواد به نمک ید دار می تواند با چالش هایی مانند واکنش ید و آهن و همچنین کاهش پایداری مواد ریز مغذی غنی شده در طی زمان در حضور نور و رطوبت همراه باشد.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: حکیم سبزواری


( ۲ )