در راستای گسترش همکاری‌های آموزشی، پژوهشی و فناوری صورت پذیرفت؛

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه علامه طباطبائی و دانشگاه علوم پزشکی ایران

۲۸ مهر ۱۳۹۹ | ۰۸:۵۱ کد : ۵۷۶۵۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۲۴۹
تفاهم‌نامه همکاری مشترک دانشگاه علامه طباطبائی و دانشگاه علوم پزشکی ایران در راستای گسترش همکاری‌‌های آموزشی، پژوهشی و فناوری با برگزاری جلسه مجازی، به امضای روسای دو دانشگاه رسید.
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه علامه طباطبائی و دانشگاه علوم پزشکی ایران

ه گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه علامه طباطبائی، دکترحسین سلیمی رئیس دانشگاه علامه طباطبائی ضمن ابراز خرسندی از این همکاری گفت: علوم مختلف در کنار هم می‌توانند به سمت تعالی پیش روند.
وی تصریح کرد: زمینه های متفاوت بین رشته ای برای توسعه همکاری مشترک وجود دارد، لذا ما هم نیازمند مطالعات سایر دانشگاه ها بویژه در حوزه پزشکی هستیم.
دکترسلیمی با اشاره به انجام اولین پروژه مشترک دانشگاه علامه طباطبائی و دانشگاه علوم پزشکی ایران در حوزه علوم شناختی گفت: این آمادگی را داریم تا دوره‌های آموزشی کوتاه مدت را در زمینه‌های مختلف نظیر حقوق پزشکی، اقتصاد پزشکی، مدیریت مالی و آینده پژوهی برگزار کنیم و در حوزه‌های پژوهشی و فناوری هم با دانشگاه ایران، پروژه‌های مشترک ارائه کنیم.
در ادامه دکتر کوهپایه‌زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به ضرورت همکاری و تعامل بین دانشگاه‌ها برای رسیدن به اهداف مهم در حوزه سلامت گفت: در بسیاری از زمینه‌ها به تنهایی نمی توانیم در حوزه پاسخ‌گویی اجتماعی ایفای نقش کنیم؛ لذا در مباحث سلامت محور مبتنی بر روابط اجتماعی نیازمند همکاری و تعامل با سایر دانشگاه‌ها هستیم.
وی با بیان اینکه دانشگاه علامه طباطبائی سرآمد دانشگاه‌ها در حوزه علوم انسانی است، اظهار امیدواری کرد: هرچه سریعتر بستر همکاری هر دو دانشگاه فراهم تا در جهت اعتلای کشور گام های موثری برداشته شود.
از اهداف این تفاهم‌نامه همکاری می‌توان به طراحی، برنامه‌ریزی و هماهنگی برگزاری دورۀ آموزشی مشترک در رشته‌های فلسفه پزشکی، حقوق و اقتصاد درمان با رعایت قوانین و مقررات وزارت‌خانه‌های ذی‌ربط، همکاری در ارائۀ آموزش‌های حضوری و غیرحضوری (مجازی) بصورت دوره‌های کوتاه مدت و یا بلندمدت در چارچوب حوزه‌های آموزشی ممکن و مورد نیاز، همکاری در اجرای کارگاه آموزشی مدرسه علوم شناختی به صورت مشترک یا چرخشی بر اساس توافق طرفین و مشارکت در برگزاری دوره‌های DBA،MBA (حوزه‌های مشترک پزشکی، علوم انسانی و اجتماعی)،MPH (با گرایش مدیریت)، دورۀ بین‌رشته‌ای نظیر اخلاق پرستاری و سایر موارد مشابه در چارچوب حوزه‌های تخصصی دانشگاه اشاره کرد.
برنامه‌ریزی برای برگزاری دورۀ مشترک آموزشی گردشگری سلامت(Health Tourism)، زبان‌شناسی کاربردی، حقوق در توان‌بخشی، اقتصاد، توان‌بخشی، بیمه در توان‌بخشی، سیاست‌گذاری عمومی و فلسفه و نظریه‌پردازی در مقطع تحصیلات تکمیلی، همکاری دو دانشگاه در اجرای دروس کارورزی در رشته‌های روان‌شناسی بالینی، مشاوره و مددکاری و سایر رشته‌های مشابه و طراحی و راه‌اندازی و اجرای الگوی بومی دانشگاه سومین نسل سنی (دانشگاه سالمندی) دیگر اهداف این تفاهم‌نامه همکاری را تشکیل می‌دهند.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: علامه طباطبائی