به مناسبت هفته تربیت بدنی صورت گرفت:

بهره‌برداری از ۶۸۰۰ مترمربع فضای ورزشی در دانشگاه‌ها

۲۷ مهر ۱۳۹۹ | ۱۷:۳۴ کد : ۵۷۶۵۲ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۵۹۷
مراسم بهره‌برداری مجازی از ۶۸۰۰ مترمربع فضای ورزشی در دانشگاه‌ها، به مناسبت هفته تربیت بدنی و با حضور رئیس سازمان امور دانشجویان برگزار شد.
بهره‌برداری از ۶۸۰۰ مترمربع فضای ورزشی در دانشگاه‌ها

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از سازمان امور دانشجویان، دکتر مجتبی صدیقی در این آیین مجازی گفت: ورزش در دانشگاه‌ها به عنوان یک وسیله و هدف مورد توجه مسئولان است و امیدوارم با رفع شرایط کرونایی، همچون گذشته دانشجویان در فعالیت های ورزشی مشارکت کنند.
وی با اشاره افتتاح ۲۷ پروژه ورزشی در هفته دولت گفت: در سالیان اخیر سرمایه گذاری مناسبی برای توسعه فضای ورزش دانشگاه‌ها صورت گرفته است و تا پایان سال هر ماه حدود ۵ پروژه افتتاح خواهد شد.
دکتر صدیقی ضمن تاکید بر حفظ و نگهداری استاندارد تجهیزات و اماکن ورزشی تا رفع کرونا گفت: با رعایت اصول بهداشتی امکانات ورزشی در اختیار حداقل دانشجویان حاضر در دانشگاه‌ها قرار گیرد.
در این آیین مجازی که با حضور رئیس صندوق رفاه دانشجویان، معاونان سازمان اموردانشجویان و مدیرکل تربیت بدنی این سازمان و رییس فدراسیون ملی ورزش.های دانشگاهی برگزار شد، کفپوش زمین روباز ورزشی در دانشگاه‌های بناب، جیرفت و کاشان و زمین چمن مصنوعی در دانشگاه‌های خوارزمی و دانشکده ریاضی و کامپیوتر خوانسار مورد بهره برداری قرار گرفت.
همچنین در این آیین سالن چند منظوره ورزشی دانشکده ریاضی و کامپیوتر خوانسار به مساحت ۱۸۰۰ متر مربع مورد افتتاح قرار گرفت.
بر اساس این گزارش با افتتاح این پروژه ها که با صرف اعتبار ۴۴ میلیارد ریال به بهره برداری رسیدند در مجموع ۶۸۰۰ مترمربع به فضای ورزشی دانشگاه‌ها افزوده شد.
گفتنی است در هفته دولت نیز ۲۷ پروژه ورزشی با مساحت ۲۴۰۰۰ مترمربع در دانشگاه‌ها مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷


( ۱ )