در قالب قرارداد پژوهشی صورت می‌گیرد:

طراحی و پیاده سازی سیستم کنترل از راه دور موتورهای BLDC در کولرهای آبی توسط پژوهشگران دانشگاه حکیم سبزواری

۲۷ مهر ۱۳۹۹ | ۱۳:۲۲ کد : ۵۷۶۴۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۹۱
طراحی و پیاده سازی سیستم کنترل از راه دور موتورهای BLDC در کولرهای آبی در قالب قراداد پژوهشی منعقده بین دانشگاه حکیم سبزواری و شرکت بین المللی ایرانیان تعاون ملل آسیا انجام می‌شود.
طراحی و پیاده سازی سیستم کنترل از راه دور موتورهای BLDC در کولرهای آبی توسط پژوهشگران دانشگاه حکیم سبزواری

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه حکیم سبزواری، این طرح توسط مهندس عباس نصرآبادی و دکتر احمد حاجی پور از اعضای هیئت علمی دانشگاه حکیم سبزواری اجرا خواهد شد.
مهندس نصرآبادی، مجری این طرح درخصوص این قرارداد گفت: یکی از بزرگترین مزایای موتورهای BLDC ، راندمان بالای آن است؛ زیرا این موتور می‌تواند به طور پیوسته در ماکزیمم گشتاور کار کند. مزیت دوم این موتورها قابلیت کنترل‌پذیری بالای آن با استفاده از مکانیزم‌های فیدبک، برای رسیدن دقیق به گشتاور و سرعت چرخش مطلوب است. این دقت کنترل منجر به کاهش مصرف انرژی می‌شود و در مواردی که موتور به باطری متصل است، طول عمر آن افزایش می‌یابد. در موتورهای BLDC به دلیل عدم وجود جاروبک، طول عمر بالایی دارند و نویز آن‌ها بسیار کم است.
عضو هیأت علمی گروه مهندسی مکاترونیک دانشگاه حکیم سبزواری افرود: با توجه به دلایل فوق، این موتورها به طور گسترده در کاربردهایی که نیاز به کارکرد مداوم یک وسیله همانند کولر آبی است، مورد استفاده قرار می‌گیرند.
این پژوهشگر گفت: اجرای سیستم کنترل بر کولرهای آبی با موتورهای BLDC به روش Telecommunication علاوه بر بازدهی بیشتر، امکانات ایمنی و رفاهی را برای جامعه خواهند داشت. بنابراین این امکانات تأثیر زیادی بر مدیریت کاهش هزینه‌های جانبی در طولانی مدت خواهند بود.
ل. س ۴۲/ ل. م ۵۴

کلید واژه ها: دانشگاه حکیم سبزواری