به منظور حل مشکل کارورزی و استـخدام دانشجویان دریانوردی صورت گرفت؛

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار و شرکت ملی نفتکش ایران

۲۷ مهر ۱۳۹۹ | ۰۹:۲۵ کد : ۵۷۶۳۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۵۰۲
دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار و شرکت ملی نفتکش ایران، در راستای حل مشکل کـاروزی و استـخدام دانشجویان رشته‌های کارشناسی مهندسی دریانوردی گرایش‌های ناوبری و مهندسی کشتی (موتور)، تفاهم‌نامه همکاری امضاء کردند.
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار و شرکت ملی نفتکش ایران

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه دریانوردی چابهار، دکتر منصور کیانی مقدم رئیس دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار گفت: در راستای اجرای دستورالعمل سازمان بنادر و دریانوردی برای جذب دانشجویان دریانوردی و حل مشکل کارورزی آنان بر روی کشتی‌های تجاری، یک تفاهم نامه آموزشی فی مابین دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار و شرکت ملّی نفتکش ایران منعقد گردید.
وی افزود: بر اساس این تفاهم نامه دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار هر ساله ۶۰ دانشجو در رشته‌های کارشناسی "مهندسی دریانوردی گرایش‌های ناوبری" و "مهندسی کشتی (موتور) " را برای گذراندن دوره‌های کارآموزی بر روی ناوگان اقیانوس پیمای آن شرکت، اعزام خواهد کرد.
دکتر کیانی مقدم تصریح کرد: دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار، هیچ گاه مساعدت و کمک‌های خالصانه شرکت ملّی نفتکش ایران و سازمان بنادر و دریانوردی ایران در انجام امور آموزشی، کمک آموزشی و کارورزی به این دانشگاه که در عرصه‌های مختلف صورت گرفته است را فراموش نخواهد کرد.
وی خاطر نشان کرد: به طور حتم این تعاملات حمایتی توسعه و گسترش توان علمی و عملی دانشجویان را به عنوان سرمایه‌های انسانی ماندگار، به همراه خواهد داشت.
رئیس دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار یادآور شد: براساس اعلام کاپیتان "سردشتی"، مدیرعامل شرکت ملّی نفتکش ایران، این شرکت تلاش خواهد کرد تا دانشجویان معرفی شده از سوی دانشگاه را به شرط اینکه از نظر علمی کیفیت‌های لازم را دارا باشند، در طول دوران کارآموزی ضمن حفظ اصول عالیه اخلاقی، انضباط پذیر و به‌صورت مستمر دارای رفتار و عملکرد خوب باشند و نام آنها در فهرست سفید گزارش‌های ناوگان کشتیرانی نفتکش ملّی ایران قرار داشته باشد، آنگاه در لیست استخدامی و جذب این شرکت قرار خواهند گرفت.
س. س ۵۱/ ل. م ۵۴


( ۲ )