به میزبانی دانشگاه محقق اردبیلی؛

دومین همایش بین‌المللی و چهارمین همایش ملی تازه‌های پژوهش در علوم ورزشی برگزار شد

۲۷ مهر ۱۳۹۹ | ۰۹:۰۲ کد : ۵۷۶۳۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۹
دومین همایش بین المللی و چهارمین همایش ملی تازه‌های پژوهش در علوم ورزشی به میزبانی دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.
دومین همایش بین‌المللی و چهارمین همایش ملی تازه‌های پژوهش در علوم ورزشی برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه محقق اردبیلی، دکترعبدالحمید احمدی معاون توسعه ورزش همگانی وزیر ورزش و جوانان که به‌صورت برخط در مراسم حضور داشت با بیان اینکه هفته تربیت بدنی فرصتی برای ارائه دستاوردهای علمی ورزشی به جامعه است، گفت: در شرایط کرونایی از ورزش در زمینه ارتقای سلامت مردم و اجرای روش های نوین برای ورزش در منزل استفاده کردیم.
وی با بیان اینکه کم تحرکی در زندگی مردم نگران کننده است، اضافه کرد: در شرایط کرونایی برنامه ریزی برای انجام ورزش با رویکرد غنی سازی اوقات فراغت مردم و افزایش تاب آوری جامعه انجام شده است.
دکترابوالفضل بضاعت پور معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی نیز در این همایش گفت: این سومین همایشی است که بصورت مجازی و آنلاین در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار می شود و تا آخر سال ۵ همایش دیگر هم به صورت مجازی برگزار خواهد شد.
دکتربضاعت پور اضافه کرد: این همایش فرصت مغتنمی برای بهره گرفتن از یافته های علمی در حوزه رشته های علوم ورزشی است.
وی با بیان اینکه رشد رشته ها و فعالیت های ورزشی در دانشگاه محقق اردبیلی در برنامه توسعه دانشگاه قرار دارد، تصریح کرد: رشد رشته های ورزشی، برگزاری برنامه ها و مسابقات متعدد ورزشی، راه اندازی مرکز تحقیقات سلامت گستر، راه اندازی مرکز سلامت و تندرستی، راه اندازی مجله فناوری های ورزشی پیشرفته و خرید تجهیزات ورزشی از جمله اقدامات انجام شده در دانشگاه محقق اردبیلی در زمینه گسترش و توسعه برنامه های ورزشی است.
حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حسنی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی و رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل نیز اظهار داشت: ورزش یک ابزار ارزشمند برای حفظ جان است و مقام معظم رهبری ورزش، تحصیل و تهذیب را به جوانان توصیه می کنند.
وی افزود: ورزش موجب سلامت نفسانی، روانی و جسمانی شده و سبب افزایش اعتماد به نفس، تقویت روح و جسم و ارزشمندی انسان می شود.
دکترمهرداد محرم زاده دبیر علمی دومین همایش بین المللی و چهارمین همایش ملی تازه های پژوهش در علوم ورزشی گفت: ۳۲۵ مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده بود که از بین آنها ۲۶۷ مقاله مورد پذیرش قرار گرفت.
وی ادامه داد: از بین مقالات پذیرش شده در دومین همایش بین المللی و چهارمین همایش ملی تازه های پژوهش در علوم ورزشی ۲۲۵ مقاله در قالب پوستر و ۸ مقاله هم بصورت سخنرانی ارائه خواهد شد.
دکترمحرم زاده اضافه کرد: ۸ سخنران کلیدی برای سخنرانی در پنل ها در نظر گرفته شده است که ۴ نفر آنها از کشورهای ترکیه، عراق و آذربایجان بوده و ۴ نفر هم از دانشگاه های کشورمان است.
دکترسجاد انوشیروانی عضو هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی و مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل هم گفت: برای تحقق برنامه ششم توسعه موظف هستیم که از پژوهش های علمی حمایت کنیم.
وی ادامه داد: خلأهای بزرگی در بین علم ورزش وجود دارد و باید با استفاده از یافته های پژوهشی در حوزه ورزش این خلأها را پر کنیم.
گفتنی است این همایش به‌صورت مجازی و حضوری و با قرائت پیام دکترمحمود گودرزی وزیر اسبق ورزش و جوانان و مدیر انجمن مدیریت ورزشی دانشگاه های کشور برگزار شد.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: محقق اردبیلی