با حضور استاندار و مسئولان استانی؛

عملیات عمرانی احداث دانشگاه هنر شیراز آغاز شد

۲۵ مهر ۱۳۹۹ | ۰۹:۳۱ کد : ۵۷۶۱۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۴۴
مراسم عملیات عمرانی احداث دانشگاه هنر شیراز (فاز اول) با حضور نمایندگان مردم شریف شهر شیراز در محلس شورلی اسلامی، استاندار و برخی از مسئولان شهر و دستگاه‌های اجرایی این استان در محل احداث دانشگاه آغاز شد.
عملیات عمرانی احداث دانشگاه هنر شیراز آغاز شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه هنر شیراز، در این مراسم کلنگ احداث دانشکده باستان شناسی و مرمت بنای دانشگاه هنر شیراز در فاز اول پروژه عمرانی سایت دانشگاه هنر شیراز با حضور مسئولان استانی به زمین زده شد.
پیش از آغاز مراسم کلنگ زنی دکتر مغاره رئیس دانشگاه هنر شیراز، ضمن قدردانی از مجموعه مسئولان استانی از جمله استاندار، نمایندگان مردم شریف شهر شیراز در مجلس شورای اسلامی، شهرداری شیراز و مسکن و شهرسازی اظهار داشت: این ایام که ویروس منحوس کرونا تمام مردم جهان و کشور عزیزمان را دچار نگرانی کرده است خبر خوشحال کننده‌ای به مردم عزیز شهر شیراز و جنوب کشور بدهم که خوشبختانه پس از سال‌ها تلاش و پیگیری مکان و جایگاه دانشگاه هنر شیراز با حمایت و همکاری مسئولان استانی و کشوری مشخص گردید و باعث مباهات است که استان فارس و جنوب کشور که مهد تمدن و هنر می‌باشد شاهد توسعه روزافزون آن هستیم.
وی افزود: احداث سایت دانشگاه هنر شیراز که در طرح توسعه و سند راهبردی این دانشگاه می‌باشد شروع آن با فاز اول دانشکده باستان شناسی و مرمت بنا است که انشاالله به محض انجام مناقصه، اجرای عملیات عمرانی آن آغاز خواهد شد.
دکتر مغاره ادامه داد: فاز اول پنج هزار متر مربع است که با امید به خداوند بزرگ، تلاش و پیگیری مسئولان دانشگاه هنر و حمایت مسئولان استانی و نمایندگان محترم مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی این فاز شروع خوبی برای فازهای بعدی سایت دانشگاه هنر خواهد بود.
رئیس دانشگاه هنر شیراز در خاتمه ضمن تقدیر و تشکر دوباره از مسئولان و مدیران استانی و کشوری در مراسم کلنگ‌زنی از کارکنان و مسئولان دانشگاه هنر شیراز نیز به خاطر پیگیری‌های متعدد تقدیر و قدردانی نمود.
استاندار فارس نیز در این مراسم ضمن تبریک این اتفاق خوب بیان کرد: همانطور که می‌دانید جایگاه استان فارس، شهر شیراز و جنوب کشور در حیطه علم، هنر و ادب دارای جایگاهی شناخته شده و جهانی است. اینکه اکنون با تلاش مسئولان دانشگاه و حمایت نمایندگان مردم شریف شهر شیراز مکان و فضایی برای دانشگاه هنر شیراز تعیین گردیده است جای بسی خوشحالی است.
دکتر عنایت اله رحیمی افزود: امیدواریم که طرح توسعه دانشگاه هنر که فاز اول آن با حضور مسئولان و نمایندگان و اعضای خانواده دانشگاه هنر شیراز طی مراسمی کلنگ زنی می‌شود به زودی شاهد انجام پروژه‌های بعدی این سایت نیز باشیم.
وی تصریح کرد: به حول و قوه الهی و پشتکار خانواده دانشگاه هنر و ریاست دانشگاه، شاهد پیشرفت سریع‌تر پروژه عمرانی آن خواهیم بود؛ لذا حمایت واحد عمرانی استانداری فارس را جهت انجام پروژه و کمک در طرح پروژه‌های عمرانی سند راهبردی دانشگاه هنر شیراز اعلام می‌کنم.
دکتر قادری نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با اشاره به پروژه عمرانی سایت دانشگاه هنر شیراز گفت: متأسفانه دانشگاه هنر شیراز تنها دانشگاه هنر کشور می‌باشد که فاقد فضا و مکان بوده که این کمی برای شهر شیراز و جنوب کشور نگران کننده بود.
دکتر قادری اظهار داشت؛ از زمان به وجود آمدن این دانشگاه در شهر شیراز تلاش فراوان صورت گرفت که مکان و فضای مناسب را برای این دانشگاه که چهارمین دانشگاه هنر کشور می‌باشد احداث شود و سرانجام با پیگیری‌های مسئولان دانشگاه، مدیران و مسئولان استان و حمایت‌های همه جانبه نمایندگان شهر شیراز توانستیم امروز شاهد کلنگ زنی احداث سایت دانشگاه با پروژه اول دانشکده باستان شناسی و مرمت باشیم.
در پایان طی مراسمی نمادین، کلنگ احداث دانشگاه هنر توسط دکتر رحیمی استاندار فارس، دکتر قادری و دکتر نجابت نمایندگان مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ودکتر مغاره رئیس این دانشگاه به زمین زده شد.
ل.م ۵۴


( ۱ )