برگزاری چهارمین کنگره ملی هیدروپونیک و تولیدات گلخانه ای کشور در دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان

۲۲ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۴:۲۷ کد : ۵۷۵۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۸۵
چهارمین کنگره ملی هیدروپونیک و تولیدات گلخانه ای  کشور  باحضور مسئولان استانی و شهرستانی در تالار خیام دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان  برگزار شد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در مراسم ...
چهارمین کنگره ملی هیدروپونیک و تولیدات گلخانه ای  کشور  باحضور مسئولان استانی و شهرستانی در تالار خیام دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان  برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در مراسم افتتاحیه این کنگره دکتر محمدعلی دهقان رئیس دانشگاه ولی عصر(عج)  رفسنجان پس از عرض خیر مقدم به  مسئولان ،مدعوین و شرکت کنندگان در این مراسم ،از زحمات عوامل برگزاری کنگره  تقدیر کرد و با معرفی  اجمالی از توان و بنیه  آموزشی  به ربع قرن زحمات زایدالوصف  همه عزیزان اثرگذار در پیشرفت این مکان علمی در شهرستان رفسنجان اشاره کرد وبا ارزیابی مثبت از وضعیت فعلی این دانشگاه در همه ابعاد مختلف  به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای در مورد اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و تمام  فعالیت های انجام شده و در حال انجام  دانشگاه ولی عصر(عج) را با ارائه مثال هایی منطبق و پیشرو در راستای اقتصاد مقاومتی خواند .
 رئیس دانشگاه ولی عصر رفسنجان با  بیان اینکه دانشگاه ولی عصر(عج)  با ایجاد گلخانه های متعدد و  گلخانه  تحقیقاتی هیدرپونیک در سال 80  پیش از همه در شهرستان  رفسنجان زنگ خطر بحران آب و راه های مبارزه با آن را به صدا درآورده است ،از اجرای طرح 10 هکتاری  گلخانه که مقدمات آن نیز انجام شده است در آینده نزدیک خبر داد.
 دکتر سید حسین میردهقان دبیر چهارمین  کنگره  ملی هیدروپونیک و تولیدات گلخانه ای  نیز در این مراسم ،  از فعالیت های انجام شده ،مقالات رسیده به دبیرخانه کنگره  سخن به میان آورد و از همه عوامل اجرایی شهرستان و دبیر علمی کنگره دکتر حمیدرضا روستا،دبیر اجرایی دکتر اسمعیل زاده  و دانشجویان دست اندرکار تشکر کرد. 
گفتنی است از دیگر سخنرانان مراسم افتتاحیه ؛حجه الاسلام رمضانی پور امام جمعه  رفسنجان ، فتوت معاون استاندار،مهندس ملانوری فرماندار و رئیس انجمن کشت های بدون خاک بودند.