در راستای مقابله با ویروس کرونا صورت پذیرفت؛

طراحی و ساخت دستگاه اتوماتیک ضدعفونی کننده دست توسط فناوران پارک علم و فناوری البرز

تعداد بازدید:۵۰۳۳
"دستگاه کاربردی و اتوماتیک ضدعفونی کننده دست" در جهت مبارزه با ویروس کرونا و افزایش سطح سلامت جامعه، توسط یک شرکت دانش بینان مستقر در پارک علم و فناوری البرز ساخته شد.
طراحی و ساخت دستگاه اتوماتیک ضدعفونی کننده دست توسط فناوران پارک علم و فناوری البرز

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری البرز، مهندس مهدی فدوی مدیرعامل شرکت دانش بنیان اکسون مستقر در پارک علم و فناوری البرز با اعلام این خبر گفت: دستگاه اتوماتیک ضد عفونی کننده دست شرکت دانش بنیان اکسون محصولی بسیار کاربردی است که در جهت مبارزه با ویروس کرونا و افزایش سطح سلامت جامعه طراحی و ساخته شده است. این محصول بر مبنای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اصل فاصله گذاری اجتماعی طراحی شده که کاربر بدون نیاز به تماس فیزیکی با دستگاه می‌تواند جهت ضد عفونی کردن دستان خود از آن بهره مند شود. از این محصول می‌توان در بیمارستان‌ها، کلینیک‌های پزشکی، فروشگاه‌ها، سازمان‌ها و ادارات، مؤسسات آموزشی، هتل‌ها و رستوران‌ها، بانک‌ها، کارخانجات صنعتی، مساجد استفاده کرد.
وی با اشاره به اینکه از دیگر مزایای استفاده از دستگاه ضدعفونی کننده اتوماتیک دست کنترل و صرفه جویی در مصرف مواد ضدعفونی کننده است خاطرنشان کرد: سنسور الکترونیکی دقیقی در این دستگاه تعبیه شده است که در زمان آوردن دست‌ها در محفظه تعبیه شده فرمان پاشش را به اجزای دیگر صادر می‌کند که این امر باعث صرفه جویی و کاهش مصرف مواد ضدعفونی کننده می‌گردد و همچنین کاربر را از برقراری تماس فیزیکی با دستگاه بی نیاز می‌کند.
مهندس فروی به مشخصات فنی این دستگاه اشاره کرد و گفت: سنسور الکترونیکی بسیار دقیق، ضدعفونی کردن دست بدون نیاز به تماس با دستگاه، کاهش زباله‌های بیمارستانی و آزمایشگاهی، صرفه جویی بسیار بالا در هزینه‌ها به واسطه صرفه جویی در مواد ضدعفونی، طراحی منحصر به فرد و زیبا، کم صدا و کم مصرف و کاربری بسیار ساده و گارانتی ۶ ماه و خدمات پس از فروش از ویژگی‌های این دستگاه است.
وی توضیح داد: یک مخزن ۱۵۰۰ سی سی در این دستگاه در نظر گرفته شده است که می‌توان انواع مایع‌های ضدعفونی را در آن مورد استفاده قرار داد که به طور میانگین با هر بار شارژ کامل مخزن تا دو هزار پاشش می‌توان از آن دریافت کرد. همچنین پمپ و تجهیزات الکترونیکی به کار رفته دراین دستگاه امکان استفاده متناوب و با کمترین صدایی از این دستگاه را فراهم آورده است.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان اکسون با اشاره به اینکه از ویژگی دیگر این محصول طراحی زیبا و منحصر به فرد آن است، گفت: این دستگاه همچنین ظاهر بسیار زیبا به محیط ارائه می‌دهد، طراحی کم حجم و زیبا و تعبیه ال ای دی‌های مختلف در بدنه دستگاه از جلوه‌های طراحی این محصول می‌باشد.
وی افزود: کاربری این دستگاه بسیار ساده می‌باشد و تنها کافیست که فرد دستان خود را به زیر مکان تعبیه شده ببرد تا مواد ضدعفونی بر روی سطح دست‌ها بصورت اتوماتیک و بدون نیاز به لمس دستگاه پاشیده شود.
گفتنی است شرکت تجهیزات پزشکی اکسون (Exon) یک شرکت دانش بنیان است که از تیمی از متخصصان در زمینه الکترونیک، مهندسی پزشکی، مکانیک ، طراحی صنعتی، MBA ، فیزیوتراپی و گروه مشاوره پزشکی تشکیل شده است که تجهیزات و دستگاه‌هایی را در زمینه‌های آرایشی (پلاسمایی ، کربوکسیتراپی، RF) ، فیزیوتراپی (Tecar ، موج شوک ، لیزر پرقدرت) و سایر پروژه‌های تحقیقاتی (Hifo Nom Tumor Cancer Therapy) تولید می‌کند.
ل. س ۴۲/ ل. م ۵۴

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری البرز


( ۳۱ )