بخش تحقیقات آزمایشگاه ویروس‌شناسی پارک علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه افتتاح شد

۰۹ مهر ۱۳۹۹ | ۱۲:۱۷ کد : ۵۷۳۳۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۶۹
دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در سفر یک‌روزه به استان زنجان، ضمن بازدید از مرکز رشد فناوری‌های علوم نوین پارک علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، بخش تحقیقات ویروس شناسی این مرکز رشد را نیز افتتاح کرد.
بخش تحقیقات آزمایشگاه ویروس‌شناسی پارک علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه افتتاح شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، آزمایشگاه تحقیقات ویروس‌شناسی پارک علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان از جمله مراکز مهم دانشگاهی کشور است که شامل: آزمایشگاه طیف‌سنجی جرمی مایع (LC-MS lab)، آزمایشگاه طیف‌سنجی جرمی گازی (GC-MS lab)، آزمایشگاه ژنتیک ویروس (NGS lab)، آزمایشگاه پروتئومیکس (Proteomics lab) است و در صورت تخصیص اعتبار و حمایت لازم می‌تواند در پیشبرد و شتاب‌دهی علمی موثر واقع شود.
راه‌اندازی این آزمایشگاه با حمایت‌های مستقیم رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان صورت‌گرفته و از پتانسیل بالایی برای تبدیل شدن به یکی از قطب‌های مهم تولید علم و فناوری در حوزه علوم نوین کشور برخوردار است.
باتوجه به شیوع بیماری کووید -۱۹ و همچنین بیماری آنفولانزا، آزمایشگاه ویروس‌شناسی دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان می‌تواند نقش بسزایی در تحقیقات مرتبط با این ویروس داشته باشد. با تجهیز و تکمیل این آزمایشگاه و تخصیص اعتبارات و حمایت‌های لازم، این مرکز طی چندین ماه آتی به یکی از مراکز مهم ویروس‌شناسی مطرح کشور تبدیل خواهد شد و تحقق این امر در سایه حمایت‌های لازم میسر خواهد شد.
دکترستاری در پایان از نمایشگاه جدیدترین دستاوردهای فناورانه واحد‌های دانش‌بنیان و فناور مستقر در پارک علم و فناوری زنجان و همچنین محوطه‌سازی زمین‌های آماده واگذاری این پارک به شرکت‌ها و واحدهای فناور نیز بازدید کرد.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه