همزمان با بزرگداشت هفته دفاع مقدس:

استخر سرپوشیده دانشگاه حکیم سبزواری به نام اولین شهید این دانشگاه در دوران دفاع مقدس نامگذاری شد

۰۷ مهر ۱۳۹۹ | ۱۱:۰۸ کد : ۵۷۲۶۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۸۷
همزمان با بزرگداشت هفته دفاع مقدس، استخر سرپوشیده دانشگاه حکیم سبزواری با حضور مسئولان و خانواده شهدا و ایثارگران به نام اولین شهید دانشگاه حکیم سبزواری در دوران دفاع مقدس، شهید محسن فتاحی ثانی نامگذاری شد .
استخر سرپوشیده دانشگاه حکیم سبزواری به نام اولین شهید این دانشگاه در دوران دفاع مقدس نامگذاری شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه حکیم سبزواری، دکترمولوی رئیس دانشگاه حکیم سبزواری درسخنرانی خود در این مراسم گفت: به رسم ادای احترام و نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت و الگوبرداری نسل جوان دانشجو از شهدا، دانشگاه استخر سرپوشیده دانشگاه حکیم سبزواری به نام شهید محسن فتاحی ثانی اولین و تنها شهید دانشگاه حکیم سبزواری در دوران دفاع مقدس مزین گشت.
وی با اشاره به اینکه شهید فتاحی ثانی در بدو تاسیس دانشگاه حکیم سبزواری (تربیت معلم سابق) به عنوان نخستین مسئول روابط عمومی در این دانشگاه فعالیت داشت، افزود: این شهید والامقام قهرمان شنا و عضو تیم نجات غریق تهران بودند.
در این مراسم محمدعلی فتاحی‌ثانی، پدر شهید فتاحی ثانی درسخنانی به بیان فضایل اخلاقی شهید محسن فتاحی ثانی پرداخت.
گفتنی است شهید محسن فتاحی در سال ۱۳۴۷ در سبزوار متولد شد. وی در سال ۱۳۶۴ به عنوان رزمنده عازم جبهه شد ودر سه عملیات بزرگ والفجر۸ وکربلای ۱۰ و ۵ شرکت کرد و در ۲۸ اسفند ۱۳۶۶ در جزیره مجنون در اثر ترکش خمپاره به فیض شهادت نایل شد.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: حکیم سبزواری