با هدف بهره‌مندی از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های طرفین؛

شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران و دانشگاه یزد تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

۰۵ مهر ۱۳۹۹ | ۱۴:۰۷ کد : ۵۷۲۰۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۹۶
با هدف بهره‌مندی از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های علمی و فنی طرفین و توسعه همکاری‌های آموزشی، تحقیقاتی و فناورانه و به منظور استمرار و اثربخشی ارتباط سازمان‌یافته بین راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، تفاهم‌نامه همکاری به امضای رییس دانشگاه یزد و مدیرکل مرکز توسعه، آموزش و فناوری شرکت رجا رسید.
شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران و دانشگاه یزد تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه یزد، این تفاهم‌نامه در راستای تحقق سیاست‌های کلی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و در جهت بهره‌مندی نظام‌مند از خرد جمعی و استفاده از همکاری دانشگاه‌ها به منظور ارتقای کمی و کیفی اهداف و برنامه‌های صنعت و به منظور تحقق سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه ابلاغ‌شده از سوی مقام معظم رهبری درخصوص اولویت‌بخشی به توسعه حمل و نقل ریلی و ایجاد مزیت رقابتی برای آن منعقد شده است.
همکاری در فرهنگ‌سازی در زمینه حمل و نقل ریلی، هدایت و حمایت از مخترعین و پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی، برگزاری دوره‌های آموزشی، بازدیدها و همایش‌های علمی مشترک، ارایه مشاوره‌های علمی، فنی و تحقیقاتی و در اختیار گذاردن امکانات و کارگاه‌های فنی، آزمایشگاهی و شبیه‌سازها از جمله موضوعاتی است که در این تفاهم‌نامه مورد تأکید قرار گرفته است.
در چارچوب این تفاهم‌نامه همچنین طرفین با تأکید بر ضرورت تعامل چند جانبه میان دانشگاه یزد، راه‌آهن، دانشگاه‌های بین‌المللی و سازمان‌های مرتبط، موضوعات دیگری نظیر ایجاد اتاق فکر و گروه‌های پژوهشی مشترک، استفاده از ظرفیت دانشگاه در تولید قطعات صنعتی را نیز مورد توجه قرار داده‌اند.
گفتنی است فراهم‌شدن امکان فرصت‌های مطالعاتی برای اعضای هیأت علمی در صنعت ریلی و همچنین همکاری در استفاده از ظرفیت‌های خطرپذیر در راستای توسعه شرکت‌های نوپا و استارت آپی نیز جمله موضوعات محوری در این تفاهم‌نامه است.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: یزد