همزمان با هفته دفاع مقدس؛

نیروگاه و پارکینگ خورشیدی دانشگاه یاسوج به بهره‌برداری رسید

۰۲ مهر ۱۳۹۹ | ۰۸:۵۱ کد : ۵۷۱۴۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۷۵
همزمان با هفته دفاع مقدس، نیروگاه و پارکینگ خورشیدی دانشگاه یاسوج مطابق با استاندارد سانا به بهره‌برداری رسید.
نیروگاه و پارکینگ خورشیدی دانشگاه یاسوج به بهره‌برداری رسید

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه یاسوج، دکتر روح اله موسوی، مدیر طرح‌های عمرانی دانشگاه یاسوج گفت: در راستای بخشنامه هیئت وزیران درخصوص تولید برق به میزان ۲۰ درصد انرژی مصرفی واحدهای دولتی و درجهت استفاده بهینه از انرژی‌های نو و با حمایت و تاکید ریاست محترم دانشگاه در سال ۱۳۹۹ کار طراحی و ساخت نیروگاه و پارکینگ خورشیدی در دستور کار قرار گرفت و در اولین روز مهرماه ۹۹ این نیروگاه مورد بهره‌برداری و متصل به شبکه برق دانشگاه شد.
وی ادامه داد: این پروژه در زمینی به متراژ ۱۲۰۰ مترمربع و با اعتبار ۱۵ میلیاردریال در مدت زمان سه ماه ساخته و مورد بهره برداری قرار گرفت.
دکتر موسوی در خصوص مشخصات فنی این طرح گفت: توان تولیدی ۶۰ کیلو وات ساعت آن گرید (On grid) و نوع پنل و سازه نیز پنل تابان انرژی ایرانیان ۳۲۵ وات و سازه گالوانیزه گرم است که ضمانت ده ساله دارد.
وی بیان داشت: نوع اینورتر به کار رفته اس ام ای آلمان است که ۵ سال گارانتی دارد.
مدیر طرح‌های عمرانی دانشگاه یاسوج تصریح کرد: این نیروگاه ۹۰ درصد برق مصرفی سازمان مرکزی دانشگاه معادل ۳۰۰ کیلووات ساعت در روز را تامین می کند که سالانه رقمی بیش از ۳۲۴ میلیون ریال صرفه جویی به همراه دارد.
دکتر موسوی به مزایای این نیروگاه اشاره کرد و گفت: نصب و راه اندازی آسان، بازدهی بالا و عدم نیاز به تجهیزات پیچیده، عدم نیاز به باطری جهت ذخیره انرژی، فروش برق و درآمدزایی نیروگاه خورشیدی، امکان افزایش تولید بدون محدودیت در آینده، عدم نیاز به آب و سوخت مورد نیاز، فاقد آلایندگی محیط زیست از مهم‌ترین مزایایی این پروژه زیست محیطی می‌باشد.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴


( ۱ )