در مراسمی با حضور وزیر نفت؛

دانشگاه خلیج فارس مجری طرح پژوهشی افزایش ضریب بازیافت میدان نفتی نوروز شد

۰۲ مهر ۱۳۹۹ | ۰۸:۴۹ کد : ۵۷۱۴۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۴۹
قرارداد طرح پژوهشی افزایش ضریب بازیافت میدان نفتی نوروز واقع در فلات قاره خلیج فارس در شمال جزیره خارک میان وزارت نفت و تعدادی از دانشگاه های کشور،توسط رئیس دانشگاه خلیج فارس و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران به امضاء رسید.
دانشگاه خلیج فارس مجری طرح پژوهشی افزایش ضریب بازیافت میدان نفتی نوروز شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه خلیج فارس، آئین امضای قرارداد پژوهشی وزارت نفت با دانشگاه‌های منتخب کشور به منظور افزایش بازیافت ۱۳ میدان نفتی و گازی با حضور بیژن زنگنه وزیر نفت برگزار شد.
این قراردادها شامل ۱۱ میدان نفتی و۲ میدان گازی است که در مجموع مبلغ این قراردادها ۳۵ میلیون یورو و ۷۱۶ میلیارد تومان خواهد بود.
در این مرحله، قرارداد مطالعه میدان نفتی نوروز به منظور افزایش ضریب برداشت نفت از این منبع مهم نفتی به امضای دکتر عبدالمجید مصلح رئیس دانشگاه خلیج فارس و دکتر مسعود کرباسیان مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران رسید.
انجام پژوهش های کاربردی و ارائه مشاوره درخصوص توسعه میدان نفتی نوروز، انجام تحقیقات درخصوص افزایش میزان استحصال نفت از این میدان نفتی و ارائه طرح های جدید در راستای توسعه این میدان نفتی بر عهده دانشگاه خلیج فارس است.
گفتنی است طرح پژوهشی افزایش برداشت از میدان نفتی نوروز طی یک قرارداد ۱۰ ساله به دانشگاه خلیج فارس واگذار گردیده و در این فرآیند امکان ارائه طرح ها و پروژه‌های جدید به منظور انجام پژوهش درخصوص دیگر ابعاد توسعه و بهینه سازی استحصال از این میدان نفتی امکان‌پذیر خواهد بود.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴