به منظور بررسی زمینه‌های توسعه همکاری‌های علمی؛

رایزن فرهنگی سفارت عراق با رئیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر دیدار و گفت‌وگو کرد

۰۱ مهر ۱۳۹۹ | ۱۰:۲۹ کد : ۵۷۱۳۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۵۴
دکترامجد المظفر، رایزن فرهنگی کشور عراق در ایران، به منظور بررسی زمینه‌های توسعه همکاری‌های علمی، با دکتر زراءنژاد رئیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر دیدار و گفت‌وگو کرد.
رایزن فرهنگی سفارت عراق با رئیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر دیدار و گفت‌وگو کرد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر، در ابتدای این نشست دکتر زراءنژاد رئیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر به بیان جایگاه دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر در کشور و منطقه پرداخت.
وی افزود: نزدیکی جغرافیایی و فرهنگی بین خرمشهر و مناطق جنوبی عراق، قرار گرفتن این دانشگاه در منطقه آزاد اروند و برخورداری از رشته‌های تخصصی و کاربردی موجود، پتانسیل بسیار بالایی را برای تحصیل دانشجویان عراقی در این دانشگاه ایجاد کرده است.
دکتر زراءنژاد همچنین با اشاره به امکان تبدیل این دانشگاه به قطب ارتباطی آموزش عالی کشور عراق با تمام دانشگاه‌های کشور، ابراز امیدواری کرد: به‌زودی نام دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر نیز در لیست دانشگاه‌های مورد تایید وزارت آموزش عالی عراق قرار گیرد.
سپس دکترامجد المظفر رایزن فرهنگی کشور عراق در ایران با اشاره به روابط فرهنگی گسترده دو کشور و حضور تعداد زیادی از دانشجویان عراقی در کشور ایران گفت: هم‌اکنون ۴۸ دانشگاه ایرانی در لیست دانشگاه‌های بین المللی مورد تایید وزارت آموزش عالی عراق قرار دارد.
وی از امکانات و امتیازات دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر ابراز رضایت کرد و اظهار داشت: با توجه به اینکه وزارت آموزش عالی عراق، قرار گرفتن دانشگاه‌های خارجی در لیست مورد تایید خود را تا حد زیادی به نظر رایزنان فرهنگی آن کشور منوط کرده است، ان‌شاء الله به‌زودی پس از طی مراحل قانونی، نام دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر نیز جزو لیست دانشگاه‌های بین المللی مورد تایید وزارت آموزش عالی عراق قرار خواهد گرفت.
در ادامه این جلسه طمیمیان، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند نیز با تاکید بر ضرورت برقراری ارتباط علمی و فرهنگی بین دو کشور با محوریت دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر گفت: کلیه امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری این سازمان در جهت تحقق اهداف توسعه علمی و فرهنگی در خدمت این دانشگاه خواهد بود.
سپس مهندس سواعدی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان خوزستان با اشاره به تفاهم نامه همکاری علمی و آموزشی با دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر، اظهار داشت: تمام امکانات این سازمان نیز در خدمت تمام دانشجویان کشور دوست و برادر عراق نیز خواهد بود.
در پایان نیز حجت الاسلام فاطمی رایزن فرهنگی کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در بصره با اشاره به پیوند فرهنگی عمیق دو کشور، با گرامیداشت یاد سردار بزرگ اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزم عراقی ایشان شهید ابومهدی المهندس، ابراز امیدواری کرد هر چه زودتر امکان تحصیل دانشجویان عراقی در دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر فراهم شود.
گفتنی است در این نشست دکتر رشنودی به نمایندگی از حجت الاسلام موسوی فرد، نماینده ولی فقیه در استان خوزستان، اعضای هیئت رئیسه دانشگاه، روسای دانشکده‌ها و جمعی از اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر نیز حضور داشتند.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴


( ۲ )