با حضور وزیر نفت انجام شد؛

انعقاد قرارداد پروژه میدان گازی تنگ بیجار میان دانشگاه شهید چمران اهواز و وزارت نفت

۰۱ مهر ۱۳۹۹ | ۰۸:۴۵ کد : ۵۷۱۱۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۴۱
با حضور مهندس بیژن زنگنه وزیر نفت، قرارداد اجرای پروژه‌ مطالعاتی میدان گازی تنگ بیجار در دانشگاه شهید چمران اهواز، امضاء شد.
انعقاد قرارداد پروژه میدان گازی تنگ بیجار میان دانشگاه  شهید چمران اهواز و وزارت نفت

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل ازدانشگاه شهید چمران اهواز، ۱۳ قرارداد کلان پژوهشی ازدیاد برداشت نفت و گاز به امضای روسای شرکت ملی نفت ایران و دانشگاه‌ها و مرکز تحقیقاتی کشور رسید.
در این قراردادها دانشگاه‌های شهید چمران اهواز، تهران، صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر، سهند تبریز، شیراز، صنعت نفت، آزاد اسلامی، فردوسی مشهد، علم و صنعت، صنعتی اصفهان، خلیج فارس و پژوهشگاه صنعت نفت با شرکت ملی نفت ایران همکاری خواهند داشت.
این قراردادها در ادامه مسیر توسعه فناورانه مخازن نفتی که از سال ۹۳ با همکاری میان شرکت ملی نفت ایران و دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی کشور برای بررسی راهکارهای ازدیاد برداشت ۹ میدان نفتی آغاز بود، با حضور وزیر نفت امضاء شد و به این ترتیب مطالعات ازدیاد برداشت ۲۲ میدان به دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی کشور واگذار شده است.
مهندس زنگنه در بخشی از جلسه امضای این قراردادها یادآور شد: دانشگاه و صنعت باید با هم کار کند زیرا لازم و ملزوم هم هستند.
زنگنه تصریح کرد: قرارداد امروز نتیجه پیوند دانشگاه و صنعت نفت است که در کنار افزایش بازیافت و بهبود تولید دستاور بزرگی است. ما هم اگر بخواهیم دیگر نمی‌توانیم نفت و دانشگاه را از هم جدا کنیم.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴