به همت فناوران پارک علم و فناوری گلستان صورت گرفت؛

راه اندازی نخستین تلویزیون اینترنتی روستایی کشور

۳۱ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۲:۴۵ کد : ۵۷۰۹۵ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۹۷۶
نخستین تلویزیون اینترنتی روستایی کشور با هدف نمایش زیبایی‌های زندگی، آداب‌ و ‌رسوم و سبک زندگی روستاییان و با محوریت فرهنگ روستا توسط شرکت «سامان فیلم گلستان» عضو مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری گلستان افتتاح و راه‌اندازی شد.
راه اندازی نخستین تلویزیون اینترنتی روستایی کشور

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری گلستان، این شبکه تلویزیونی که قرار است از ۲۳ مهرماه امسال فعالیت رسمی خود را آغاز کند، در تلاش است با کنار زدن محدودیت‌های زمانی و مکانی و با نگاهی نو، زیبایی‌های زندگی، آداب و رسوم و سبک زندگی روستاییان را در حوزه‌های فرهنگی، گردشگری، اجتماعی، اقتصادی به تصویر درآورد.

در اساس‌نامه و راهبرد اساسی این شبکه تلویزیونی، ارائه برنامه‌ها و محتوای جذاب متناسب با دیدگاه روز و با محوریت «فرهنگ روستا»، «آموزش»، «اقتصاد روستا» و «سبک زندگی» تعریف شده است.

 

گسترش فناوری‌های نوین در عرصه کسب‌وکارهای روستایی و اقتصاد پایدار، نمایش ظرفیت‌هایی اقتصادی، اجتماعی موجود در روستاها، طراحی یک سیستم تلویزیون اینترنتی در نبود یک پلتفرم خاص و مناسب ویدئویی برای روستاها و تجمیع محتوای پراکنده تولید شده با موضوع روستا در فضای مجازی از دیگر اهداف راه‌اندازی این شبکه تلویزیونی به شمار می‌رود.

همچنین این شبکه تلویزیونی در راستای شعار "رونق و جهش تولید" زیر نظر پارک علم و فناوری گلستان و با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، صداوسیمای جمهوری اسلامی و سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر (ساترا) راه‌اندازی شده است.

گفتنی است شبکه تلویزیونی روستا تی وی که در راستای شعار سال افتتاح شد، سعی دارد تا با نمایش زیبایی‌های زندگی و آداب و رسوم روستاییان و با محوریت «فرهنگ روستا» به تولید برنامه‌ها و محتوای جذاب بپردازد.

ل.س ۴۲/ ر. ب ۴۵

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری گلستان