اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درخصوص اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری سال ۱۳۹۹

۳۱ شهریور ۱۳۹۹ | ۰۹:۱۱ کد : ۵۷۰۸۰ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۲۲۲
سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص زمان انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره ۲) و همچنین زمان و نحوه تکمیل فرم انتخاب رشته‌های تحصیلی اینترنتی برای متقاضیان مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹، اطلاعیه ای صادر کرد.
اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درخصوص اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری سال ۱۳۹۹
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از سازمان سنجش آموزش کشور، این سازمان به اطلاع همه متقاضیان آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ می‌رساند: نتیجه اولیه آزمون به صورت کارنامه تهیه و بر روی درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به آدرس www.sanjesh.org قرار گرفته است و متقاضیان لازم است با توجه به توضیحات ذیل نسبت به مشاهده کارنامه و انجام انتخاب رشته در زمان مقرر اقدام نمایند:
بعد از ورود به درگاه سازمان، جهت مشاهده کارنامه نتایج اولیه و تهیه پرینت آن لازم است از قسمت مربوطه به سه روش: الف- وارد کردن شماره پرونده، نام کاربری، رمز ورود و شماره شناسنامه؛ ب- شماره داوطلبی، نام، شماره شناسنامه و سال تولد؛ ج- شماره پرونده، کد رهگیری و شماره شناسنامه اقدام نمائید.
دفترچه راهنمای انتخاب رشته (شماره ۲) و اطلاعیه های بعدی سازمان را مورد مطالعه قرار دهید.
زمان انتخاب رشته روز چهارشنبه مورخ ۰۲/‏۰۷/‏۹۹‬ لغایت روز شنبه مورخ ۰۵/‏۰۷/‏۹۹‬ می باشد.
در صورت اتمام فرایند انتخاب رشته، حتمأ شماره رسید ۱۵ رقمی توسط سیستم در اختیار کاربر قرار می گیرد.
انتخاب رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی امسال در فرم انتخاب رشته سازمان سنجش باید وارد شود.
در صورتیکه در زمان ثبت نام، اعلام علاقه مندی به رشته های با آزمون دانشگاه پیام نور ودانشگاه ها وموسسات آموزش عالی غیرانتفاعی صورت نگرفته است با پرداخت مبلغ ۱۸۶.۰۰۰ ریال از طریق درگاه سازمان سنجش می توان نسبت به اعلام علاقه مندی به رشته های مذکور اقدام نمود.
در صورتیکه درکارنامه مجاز به انتخاب رشته‌های دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی شده اید، در این مرحله با پرداخت هزینه مربوط به علاقه مندی به رشته‌های این دانشگاه ها به مبلغ ۹۳.۰۰۰ ریال از طریق درگاه سازمان می توانید اعلام علاقه مندی خود را اعلام کنید.

سامانه انتخاب رشته مجازی از تاریخ ۰۲/‏۰۷/‏۹۹‬ از طریق درگاه سازمان سنجش قابل استفاده توسط متقاضیان مجاز به انتخاب رشته خواهد بود.
ویژه نامه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری همزمان با انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته (شماره ۲) در دسترس متقاضیان قرار می گیرد.
انتخاب رشته و پذیرش در رشته های با آزمون مجزا از فرایند انتخاب رشته با سوابق تحصیلی انجام می شود.
متقاضیان علاقه مند به انتخاب رشته های تحصیلی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی (بجز متقاضیان چهار رشته پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی) باید به درگاه دانشگاه آزاد اسلامی ( www.azmoon.org ) مراجعه نمایند.
در صورت انتخاب رشته دوره روزانه و قبولی در آن، تحت هیچ شرایطی حق شرکت در آزمون سراسری سال آینده برای انتخاب رشته های روزانه را نخواهید داشت.
متقاضیانی که در سهمیه ثبت نامی خود مغایرتی مشاهده می کنند لازم است تا تاریخ ۰۲/‏۰۷/‏۹۹‬ به ارگان های مربوطه مراجعه و نسبت به حل مساله سهمیه خود اقدام نمایند.
متقاضیان در صورت مشاهده مغایرت در سوابق تحصیلی خود لازم است تا تاریخ ۰۲/‏۰۷/‏۹۹‬ به منطقه آموزش و پرورش شهرستان مربوطه مراجعه نمایند.
پاسخگویی به متقاضیان صرفاً بصورت مجازی و از طریق سامانه پیشخوان خدمات الکترونیکی سازمان امکان پذیر است.
پاسخنامه و کلید نهایی سوالات آزمون برای رتبه های زیر ۱۰۰۰۰۰ کشوری در گروه های آزمایشی علوم ریاضی، علوم تجربی و علوم انسانی و رتبه‌های کشوری زیر ۲۰۰۰۰ در گروه های آزمایشی هنر و زبان از عصر روز دوشنبه مورخ ۳۱/‏۰۶/‏۹۹‬ در درگاه اطلاع رسانی سازمان در دسترس خواهد.
س.س ۵۱/ ر.ب ۴۵
 

 


( ۸ )